Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 31.07.2023, Софийски градски съд

Съд
Софийски градски съд
Дело
4161/2019
Подписан
31.07.2023

Цитирани разпоредби

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е гр. София, 31.07.202Зг.

СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, Гражданско отделение,

1-11 състав, в закрито заседание на същата дата, в състав СЪДИЯ:ПЕТЯ СТОЯНОВА като разгледа гр.дело N2 4161 по описа на

СРС за 2019г., намери следното:

По делото е подадена частна жалба вх.М2282210/25.О7.202Зг. от Н. Л. Генова срещу Разпореждане от 15.05.2020г. — както е посочено в искането на края на изложението, с което е върната исковата молба. Така подадената частна жалба се поредна такава, с която се иска отмяна на влязло в сила разпореждане. Разпореждане N211276/15.05.2020г. е съобщено лично на Н.Л.

Генова на 08.06.2020г., счоитано от която дата срокът за обжалване е изтекъл на 15.06.2020г. Разпореждането е влязло в сила на 13.02.2021г. поради подадени срещу него частни жалби, които на свой ред са върнати поради нередовност.

Настоящата частна жалба е подадена З години след изтичане на срока за обжалване на Разпореждане N211276/15.05.2020г., поради което следва да бъде върната.

Мотивиран от изложеното и на осн. чл.275, ал. 2 ВР. чл.262, ал.2, т. 1 от ГПК съдът РАЗ ПОРЕ ДИ:

ВРЪЩА частна жалба вх.ЛГ2282210/25.07.202Зг. на Н.Л. Генова срещу Разпореждане от 15.05.2020г., постановено по делото.

Разпореждането може да се обжалва от жалбоподателя с частна жалба пред САС в едноседмичен срок от съобщаването му на страната. съдия: