Определение № 4183 от 29.12.2022, Софийски градски съд
- Съд
- Софийски градски съд
- Дело
- Търговско дело 692/2022
- Вид
- Определение № 4183
- Подписан
- 29.12.2022
- Състав
- Диляна Господинова
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 50, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 4183 гр. София, 29.12.2022 г.
СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ТО VI-17, в закрито заседание на двадесет и девети декември през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: Диляна Господинова като разгледа докладваното от Диляна Господинова Търговско дело № 20221100900692 по описа за 2022 година
С разпореждане, постановено на 20.07.2022 г. по настоящото дело, съдът е констатирал, че подадената искова молба е нередовна, тъй като въпреки изложените от ищеца факти, за съда е неясно какво субективното материално право се защитава с предявения иск, както и въз основа на какви факти е възникнало то, което прави невъзможно да се извърши правна квалификация на предявеното вземане и за ответника не е ясно срещу каква претенция трябва да се защитава. С посоченото разпореждане съдът е дал конкретни указания на ищеца в едноседмичен срок от получаване на съобщението да отстрани нередовностите. Със същото разпореждане на страната изрично са указани и последиците от неизпълнение в срок на дадените от съда указания.
Това разпореждане е надлежно връчено на ищеца на 21.10.2022 г. по реда на чл. 50, ал. 4 ГПК. От тази дата тече едноседмичният срок за изпълнение на дадените от съда указания. Той изтича на 28.10.2022 г., до която дата констатираните нередовности на исковата молба не са отстранени.
С оглед на изложеното и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да бъде върната.
Така мотивиран съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА искова молба с вх. на СГС № 22695/ 14.04.2022 г., подадена от „К.-П.З.“ АД.
Определението подлежи на обжалване пред Софийски апелативен съд с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването му на ищеца.
1
Съдия при Софийски градски съд: _______________________
2