Акт от 21.09.2011, Административен съд - Търговище
- Съд
- Административен съд - Търговище
- Дело
- 168/2011
- Подписан
- 21.09.2011
- В сила
- 11.10.2011
Цитирани разпоредби
- чл. 151 т.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 166, ал.3 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
Номер … 21. 09. 2011 година град Търговище
Административен съд трети състав На двадесет и първи септември две хиляди и единадесета година В закрито заседание в следния състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: МИЛЧО Д. МИХАЙЛОВ
Като разгледа докладваното от председателя административно дело № 168 по описа за 2011 година
За да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на е Глава Х от
АПК, във вр. с чл. 166, ал.3 от ДОПК.
Образувано е по жалба на Е.Ж.Й. и М.К.Й.
***, против заповед № 221 от 01.08.2011 г. на Областния управител на Област Търговище.
При проверка редовността на жалбата е установено, че не е спазено изиск-ването на чл. 151 т.3 от АПК за прилагане на документ за платена държавна такса. На основание чл. 158, ал.1 от АПК жалбата е оставена без движение, като на оспорващите е изпратено съобщение за отстраняване в 7-дневен срок на тази нередовност Съобщението е получено на 07.09.2011 г. лично и от двамата жалбоподатели. Срокът за отстраняване на посочената нередовност е изтекъл на 14.09.2011 г., като по делото и към настоящия момент не е представен документ за платена държавна такса.
Поради изложеното съдът намира, че е налице хипотезата на чл. 158, ал. 3 от АПК - нередовността не е отстранена в законоустановения срок, поради което жалбата следва да бъде оставена без разглеждане, а образуваното производство прекратено.
Воден от горното и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Е.Ж.Й. и М.К.Й. ***, против заповед № 221 от 01.08.2011 г. на Областния управител на Област Търговище.
ПРЕКРАТЯВА производството по АД № 168 по описа на Административен съд – Търговище за 2011 г.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от получаване на съобщението пред Върховен административен съд на Република България.
ПРЕПИС от определението да се изпрати на страните.
ПРЕДСЕДАТЕЛ: