Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 260454 от 02.12.2020, Окръжен съд - Плевен

Съд
Окръжен съд - Плевен
Дело
Въззивно частно гражданско дело 919/2020
Вид
Определение № 260454
Подписан
02.12.2020
Състав
КРАСИМИР ИВАНОВ ПЕТРАКИЕВ, ВЕСЕЛА ЛЮБОМИРОВА САХАТЧИЕВА, РЕНИ МИХАЙЛОВА СПАРТАНСКА

Цитирани разпоредби

  • чл.261 т.4 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.262 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.274 и сл. · Граждански процесуален кодекс

О П

Р Е Д

Е Л Е

Н И Е гр.Плевен, 02.12.2020 г.

В ИМЕТО НА

НАРОДА

ПЛЕВЕНСКИ ОКРЪЖЕН

СЪД, Гражданско отделение, в закрито съдебно заседание на втори декември, през две хиляди и двадесета година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ВЕСЕЛА САХАТЧИЕВА

ЧЛЕНОВЕ: РЕНИ СПАРТАНСКА

КРАСИМИР ПЕТРАКИЕВ при секретаря …………………………………………. и в присъствието на прокурора ……………………………….. като разгледа докладваното от ……………. съдията Петракиев …………. в.гр. дело № 919 по описа за 2020год. и на основание данните по делото и Закона, за да се произнесе, взе предвид следното:

Производство по реда на чл.274 и сл. от ГПК.

Производството е образувано по въззивна частна жалба от Г.В.

А. – П. против определение №260753/26.10.2020г. по ч.гр.д.№2219/2016г. на Плевенски районен съд.

Плевенският окръжен съд, като прецени данните по делото, намира за установено следното:

Въззивната частна жалба е подадена в два екземпляра, съответно в Плевенски окръжен съд на 18.11.2020г. с вх.№262992 и на 19.11.2020г. в Плевенски районен съд с вх.№267379. Видно от приложеното по ч.гр.д.№ 2219/2016г. съобщение същото е връчено на жалбоподателката на 10.11.2020г.

Срокът за обжалване е едноседмичен и изтича на 17.11.2020г. в 17.00ч. По делото няма данни жалбата да е подадена по пощата. Това налага на обстоятелството дали жалбата на Г.В. А. – П. против определение №260753/26.10.2020г. по ч.гр.д.№2219/2016г. на Плевенски районен съд е подадена в законоустановения срок. Същевременно към нея не е представен документ за платена държавна такса съгласно изискването на чл.275 ал.2 вр. с чл.261 т.4 от ГПК. Това я прави нередовна. За редовността на жалбата проверка се извършва от първоинстанционния съд, доколкото само той може да изпълни процедурата по чл.262 от ГПК.

С оглед на изложеното производството по настоящото дело следва да бъде прекратено и постъпилата въззивна частна жалба ведно с делото да бъде върната на РС-Плевен за изпълнение на процедурата по администриране, съгласно указаното по-горе.

Мотивиран от горното, Плевенски окръжен съд

О П Р Е Д Е Л И :

ПРЕКРАТЯВА производството по гр.дело № 919/2020г. на Плевенски окръжен съд.

ВРЪЩА въззивна жалба Г.В. А. – П. против определение №260753/26.10.2020г. по ч.гр.д.№2219/2016г. на Плевенски районен съд за изпълнение на процедурата по администриране по реда на чл. 262 ГПК съгласно указаното в мотивите.

Определението не подлежи на касационно обжалване.

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЧЛЕНОВЕ: