Определение № 401 от 30.05.2019, Административен съд - Кюстендил
- Съд
- Административен съд - Кюстендил
- Дело
- Административно дело 264/2019
- Вид
- Определение № 401
- Подписан
- 30.05.2019
- Състав
- НИКОЛЕТА АНТОНОВА КАРАМФИЛОВА
Цитирани разпоредби
- чл.151, ал.1 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
- чл.156, ал.1 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
О П
Р Е Д
Е Л Е
Н И Е
№ гр.Кюстендил,
30.05.2019г.
Кюстендилският административен съд, в закрито заседание на тридесети май две хиляди и деветнадесета година, в състав:
Административен съдия: НИКОЛЕТА КАРАМФИЛОВА като разгледа докладваното от съдия Карамфилова адм.д.№264/2019г. по описа на КАС, за да се произнесе взе предвид:
Производството е образувано по жалба на „П.Т.“ АД със седалище и адрес на управление *** срещу АУЗ №3725/07.02.2019г. на старши инспектор „ПРК“ в отдел „МП“ при Община Кюстендил, потвърден с решение №1/15.04.2019г. на началник отдел „МП“ при Община Кюстендил.
Съдът след служебна проверка на жалбата я намира за недопустима, по следните съображения:
Съгласно разпоредбата на чл.156, ал.1 от ДОПК актът може да се оспори чрез решаващия орган в 14-дневен срок от получаването на решението. В конкретния случай решение №1/15.04.2019г. е съобщено на дружеството - жалбоподател на 22.04.2019г. /вж. обратна разписка на л.13/, а жалбата е депозирана на 09.05.2019г. в административния орган - обстоятелство, удостоверяващо се от входящия печат. В този смисъл тя се явява просрочена, т.е. подадена след 14 дневния срок за оспорване /срокът изтича на 07.05.2019г. присъствен ден/, поради което е недопустима и следва да се остави без разглеждане съгласно чл.151, ал.1 от ДОПК.
Воден от горното съдът
О
П Р Е Д Е Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на „П.Т.“ АД със седалище и адрес на управление *** срещу АУЗ №3725/07.02.2019г. на старши инспектор „ПРК“ в отдел „МП“ при Община Кюстендил, потвърден с решение №1/15.04.2019г. на началник отдел „МП“ при Община Кюстендил.
Прекратява производството по адм.д.№264/2019г. по описа на КАС.
Определението подлежи на обжалване пред ВАС в седем дневен срок, считано от съобщаването му на страните чрез връчване на преписи.
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: