Определение № 972 от 11.06.2020, Административен съд - Бургас
- Съд
- Административен съд - Бургас
- Дело
- Административно дело 805/2020
- Вид
- Определение № 972
- Подписан
- 11.06.2020
- В сила
- 23.06.2020
- Състав
- АТАНАСКА АНГЕЛОВА АТАНАСОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№972 11.06.2020 година, гр.
Бургас
Бургаският административен съд, седемнадесети състав, на единадесети юни две хиляди и двадесета година, в закрито заседание, в следния състав:
Председател: Атанаска Атанасова като разгледа докладваното от съдията Атанасова административно дело № 805 по описа за 2020 година, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството по делото е образувано по повод жалба с вх. № 3054 от 27.04.2020 г., подадена от Ч.Г.Г. ***, против Общински съвет- Бургас, с искане съдът „да прекрати неопределянето с наредба на правомощия на кмет по ЗП, прекратяване на неизпращане на писмени отговори по предложения на ОП- Бургас като това от 19.07.2019 г., прекратяване на препращане на нарочни писмени документи на ОП- Бургас на лица, които не са компетентни по чл. 23 ЗП като препратения изх. № 3795/19 г. от 17.01.2020 г. на ОП- Бургас“.
С разпореждания от 12.05.2020 г., 18.05.2020 г. и 20.05.2020 г. жалбата е оставена без движение и на жалбоподателя са дадени указания да представи в 7-дневен срок от съобщението доказателство за заплатена държавна такса за производството в размер на 10 лева по сметката на Административен съд- Бургас, да подпише жалбата и да конкретизира искането си, като индивидуализира действията на ответната страна, чиято отмяна претендира. Съобщенията за тези указания са връчени на същия на 19.05.2020 г. и на 02.06.2020 г., видно от приложените 3 броя разписки за връчване. В указания с разпорежданията 7-дневен срок, изтекъл на 09.06.2020 г. (присъствен ден) нередовностите не са отстранени. Ето защо, на основание чл. 158, ал. 3 от АПК нередовната жалба следва да се остави без разглеждане, а производството по делото да се прекрати.
Мотивиран от горното, съдът
О П Р Е Д Е Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ
РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата с вх. № 3054 от 27.04.2020 г., подадена от Ч.Г.Г. ***, против Общински съвет- Бургас.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм.д. № 805/2020 г. по описа на Административен съд- Бургас.
Определението може да се обжалва пред Върховния административен съд на Република България в 7-дневен срок от връчване на съобщението.
СЪДИЯ: