Протокол № 9884 от 08.12.2023, Софийски градски съд
- Съд
- Софийски градски съд
- Дело
- Въззивно гражданско дело 5040/2023
- Вид
- Протокол № 9884
- Подписан
- 08.12.2023
- В сила
- 13.12.2023
- Състав
- Албена Александрова, Нели Савчева Маринова, Биляна Симчева
ПРОТОКОЛ
№ 9884 гр. София, 05.12.2023 г.
СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ВЪЗЗ. IV-Г СЪСТАВ, в публично заседание на пети декември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: Албена Александрова
Членове:
Нели С. Маринова
Биляна Симчева при участието на секретаря Виктория Ив. Тодорова Сложи за разглеждане докладваното от Нели С. Маринова Въззивно гражданско дело № 20231100505040 по описа за 2023 година.
На именното повикване в 14:23 часа се явиха:
ВЪЗЗИВНИЦАТА Л. С. Б. – редовно призована, се явява лично.
ВЪЗЗИВАЕМАТА СТРАНА С. В. Б. – редовно призован, не се явява, вместо него се явява адв. Б., с пълномощно по делото.
ВЪЗЗИВАЕМАТА СТРАНА В. Я. Б. – редовно призована, не се явява, вместо нея се явява адв. Б., с пълномощно по делото.
СТРАНИТЕ /поотделно/: Да се даде ход на делото.
СЪДЪТ, като намери, че не са налице процесуални пречки за даване ход на делото
О П Р Е Д Е Л И:
ДАВА ХОД НА ДЕЛОТО.
ВЪЗЗИВНИЦАТА Л. Б.: Във връзка с дадените ми указания представям документ за внесена държавна такса по делото от 05.12.2023 г.
АДВ. Б.: Предвид неспазването на процесуалния срок за внасяне на държавната такса съгласно разпореждането на съда, моля да не разглеждате въззивната жалба и да прекратите производството по делото.
СЪДЪТ, след съвещание, като взе предвид обстоятелството, че разпореждането от 02.06.2023 г., с което е оставена без движение въззивната 1 жалба от Л. С. Б. срещу първоинстанционното решение по гр. д. № 37745/21 г. на СРС, 62 с – в, и с което са дадени указания на въззивницата в едноседмичен срок от връчване на съобщението да уточни дали обжалва в цялост решението, както и в същия срок да представи по делото документ за довнесена държавна такса за въззивната жалба в размер на 15,00 лева по сметка на СГС, като въззивницата е предупредена, че при неизпълнение на указанията в срок, въззивната жалба ще бъде върната, е връчено на въззивницата на 04.07.2023 г., като срокът за изпълнение на дадените указания е изтекъл на 11.07.2023 г. /вторник - присъствен ден/, и в който срок дадените указания не са изпълнени от въззивницата, намира, че въззивната жалба следва да бъде върната като нередовна, а производството по делото прекратено.
Воден от горното, СЪДЪТ
О П Р Е Д Е Л И:
ВРЪЩА въззивната жалба от Л. С. Б. срещу решение от 14.02.2023 г. по гр. д, № 37745/21 г. по описа на СРС, 62 с - в.
ПРЕКРАТЯВА производството по в. гр. д. № 5040/23 г. по описа на СГС, IV - Г въззивен състав.
Определението може да се обжалва с частна жалба пред САС в едноседмичен срок от днес.
Протоколът е изготвен в съдебно заседание, което приключи в 14:32 часа.
ОПРЕДЕЛИ:
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
Секретар: _______________________
2
3