Разпореждане № 3400 от 19.08.2021, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Търговско дело 887/2020
- Вид
- Разпореждане № 3400
- Подписан
- 19.08.2021
- В сила
- 19.08.2021
- Състав
- Даниела Димова Томова
Цитирани разпоредби
- чл.262, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.262, ал.2, т.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл.39, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 3400 гр. Варна , 19.08.2021 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА в закрито заседание на осемнадесети август, през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:
Председател:
Даниела Д. Томова като разгледа докладваното от Даниела Д. Томова Търговско дело № 20203100900887 по описа за 2020 година за да се произнесе, взе предвид следното:
С разпореждане №2782/16.07.2021г. съдът е оставил без движение постъпилата въззивна жалба вх. №14119/14.07.2021г. на трето лице-помагач В. СТ. В., подадена чрез пълномощника му адв. П.С., като е дал на страната конкретни указания по отстраняване на констатираната нередовност.
Препис от това разпореждане е връчено надлежно на страната (чл.39, ал.1 ГПК) на 04.08.2021г. В предоставения едноседмичен срок по чл.262, ал.1 ГПК, изтекъл на 11.08.2021г. (сряда), жалбоподателят не е отстранил нередовността. Към настоящия момент е изтекъл и обичайния срок, необходим за доставка на пратки, депозирани по пощата.
При така установените фактически положения съдията-докладчик намира, че е осъществена хипотезата на чл.262, ал.2, т.2 от ГПК и въззивната жалба следва да се върне на подателя, с оглед на което
РАЗПОРЕДИ:
ДА СЕ ВЪРНЕ на третото лице-помагач В. СТ. В., ЕГН **********, с адрес в гр.
Белослав, въззивна жалба в х . №14119/14.07.2021г. срещу решение №195/25.06.2021г., постановено по т.д. №887/2020г. на Варненски окръжен съд, т.о.
РАЗПОРЕЖДАНЕТО може да бъде обжалвано пред Варненски апелативен съд с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването му на ответника - жалбоподател.
1
Връщането да се извърши след влизане в сила на разпореждането.
Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________
2