Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 153274 от 05.12.2023, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 19721/2023
Вид
Разпореждане № 153274
Подписан
05.12.2023
В сила
05.12.2023
Състав
КРАСЕН ПЛАМЕНОВ ВЪЛЕВ

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 153274 гр. София, 05.12.2023 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 46 СЪСТАВ, в закрито заседание на пети декември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: КРАСЕН ПЛ. ВЪЛЕВ като разгледа докладваното от КРАСЕН ПЛ. ВЪЛЕВ Гражданско дело № 20231110119721 по описа за 2023 година

Производството е по реда на чл. 274 и сл. ГПК.

С Разпореждане от 30.10.2023 г. е оставена без движение постъпилата частна жалба с вх. №302415/26.10.2023 г. от С. Ж. Й., Д. Ж. Й и И. Ж. Й. срещу Определение №34871 от 03.10.2023г. по ч.гр.д. №19721/2023 г. на СРС.

Указано е на жалбоподателите в едноседмичен срок от съобщението да отстранят нередовностите на жалбата, като представят по делото доказателство за внесена по сметка на СГС държавна такса в размер на 15 лева.

Изрично посочено в разпореждането е, че при неотстраняване на нередовностите в срок жалбата ще бъде върната.

Разпореждането е съобщено на жалбоподтелите на 22.11.2023 г. Срокът е изтекъл на 19.11.2023 г., като указанията на съда не са изпълнени. Т.е. срокът за отстраняването на нередовностите е изтекъл и към настоящия момент същите не са отстранени, поради което съдът намира, че жалбата следва да бъде върната.

Поради това и на основание чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, Софийският районен съд РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА постъпилата частна жалба с вх. №302415/26.10.2023 г. от С. Ж. Й., Д. Ж. Й и И. Ж. Й. срещу Определение №34871 от 03.10.2023г. по ч.гр.д. №19721/2023 г. на СРС.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя пред СГС.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

1