Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 2862 от 10.06.2022, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Въззивно частно гражданско дело 513/2022
Вид
Разпореждане № 2862
Подписан
10.06.2022
В сила
10.06.2022
Състав
Невин Реджебова Шакирова

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 2862 гр. Варна, 10.06.2022 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, I СЪСТАВ, в закрито заседание на девети юни през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Съдия:

Невин Р. Шакирова като разгледа докладваното от Невин Р. Шакирова Въззивно частно гражданско дело № 20223100500513 по описа за 2022 година

Подадената частна жалба с вх. № 9180/15.04.2022 г. от КР. К. К., чрез адв. М.Д., срещу Определение № 1008/14.03.2022 г., постановено по в. ч. гр. дело № 513/2022 г. по описа на ВОС.

С Разпореждане № 2040/21.04.2022 г. са дадени указания на жалбоподателя за отстраняване на констатирани нередовности по жалбата, посредством внасяне на държавна такса и представяне на платежен документ.

В рамките на предоставения от съда срок е постъпила молба вх. № 10364/29.04.2022 г. от КР. К. К., чрез адв. М.Д., в която се съдържа искане срокът за изпълнение на указанията на съда да бъде продължен, поради невъзможност на адвоката да осъществи контакт с клиента си.

Срокът за изпълнение на дадените указания е продължен с една седмици, считано от 28.04.2022 г. с Разпореждане № 2239/05.05.2022 г. В срок, жалбоподателката е депозирала молба с вх. № 10980/09.05.2022 г. с повторно искане за удължаване на срока за изправяне на частната жалба.

С Разпореждане № 2413/17.05.2022 г. е дадена последна възможност, в срок от две седмици, считано от 06.05.2022 г., да се изпълнят указанията, дадени с Разпореждане № 2040/21.04.2022 г. В рамките на указания срок, изтекъл на 20.05.2022 г. (присъствен ден), а и към настоящия момент, не са отстранени нередовностите на частната жалба, поради което същата следва да бъде върната, на основание чл. 275, ал. 2, вр. чл. 262, ал. 2, т. 2 от ГПК.

Мотивиран от изложеното, съдът

РАЗПОРЕДИ:

1

ВРЪЩА частна жалба с вх. № 9180/15.04.2022 г. от КР. К. К., чрез адв. М.Д., срещу Определение № 1008/14.03.2022 г., постановено по в. ч. гр. дело № 513/2022 г. по описа на ВОС.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.

Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________

2