Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 260182 от 12.01.2021, Районен съд - Варна

Съд
Районен съд - Варна
Дело
Административно наказателно дело 5212/2020
Вид
Разпореждане № 260182
Подписан
12.01.2021
В сила
29.01.2021
Състав
АТАНАС ТОДОРОВ ШКОДРОВ

Цитирани разпоредби

  • чл. 59 и сл. · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл.59 ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания

Р А

З П О

Р Е Ж

Д А Н Е гр. Варна, 12.01.2021год.

Ат. Шкодров, съдия при ВРС - ІV наказателен състав, при проверка на материалите по НАХД № 5212/2020г. по описа на ВРС, констатирах следното :

Производството е по реда на чл. 59 и сл. от ЗАНН.

Подадена е жалба от Б.Л.Б. срещу Наказателно постановление № 555/15.11.2020г. на Зам.Кмет на Община Варна по която е било образувано НАХД № 5212 по описа на Варненския районен съд за 2020год.

Видно от приложените по делото материали въз основа на акт за установяване на администативно нарушение от 19.10.2020г. е било издадено НП № 555/15.11.2020г. на Зам.Кмет на Община Варна.

В АУАН съставен в присъствието на лицето и връчен му лично изрично като адрес Б. ***.

Препис от НП е бил връчен лично на лицето, на адреса посочен в АУАН на 07.12.2020г. което обстоятелство е било установено посредством надлежно оформена куриерска разписка.

На 15.12.2020г.,видно от положеният входящ номер в деловодството на ВРС, както и от отбелязването в самата жалба, е била депозирана въззивна жалба срещу наказателното постановление.

Съобразно разпоредбата на чл.59 ал.2 от ЗАНН наказателните постановления подлежат на обжалване в 7-дневен срок от връчването им.

Жалбата се явява просрочена т.к. е подадена извън законоустановения 7- дневен срок за обжалване, който е изтекъл на 14.12.2020г.

Като взех предвид, че към датата на подаване жалбата се явява просрочена, намерих, че следва да бъде оставена без разглеждане , поради което и

Р А З П О Р Е Д И Х

ПРЕКРАТЯВАМ производството по НАХД № 5212 по описа на ВРС, IV състав за 2020 год.

РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване пред ВАС с частна жалба в 7- дневен срок от получаване на съобщението.

РАЙОНЕН

СЪДИЯ: