Определение № 559 от 25.03.2022, Районен съд - Бургас
- Съд
- Районен съд - Бургас
- Дело
- Административно наказателно дело 438/2022
- Вид
- Определение № 559
- Подписан
- 25.03.2022
- В сила
- 02.04.2022
- Състав
- МАРИЕТА ДИМИТРОВА БУШАНДРОВА
Цитирани разпоредби
- чл.59 · Закон за административните нарушения и наказания
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 559 гр. Бургас, 25.03.2022 г.
РАЙОНЕН СЪД – БУРГАС, XII НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в публично заседание на двадесет и пети март през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: МАРИЕТА Д. БУШАНДРОВА при участието на секретаря КАМЕЛИЯ К. СЛАВЕЙКОВА като разгледа докладваното от МАРИЕТА Д. БУШАНДРОВА Административно наказателно дело № 20222120200438 по описа за 2022 година
Жалбоподателят ЕТ „Е. - Х.Ю.“ - редовно призован, се явява управителят Х. Ю. БАК, надлежно упълномощена.
За наказващия орган – Заместник - директор на ТД на НАП Бургасредовно призовани, се явява юк. С.
Явява се актосъставителят И. В. В. - редовно призован.
ЮК. С.: Да не се дава ход на делото. Налице са процесуални пречки тъй като видно от представеното НП същото е връчено на дата 19.11.2021г., което е присъствен ден – петък. Срокът, регламентиран от чл.59 ЗАНН изтича на 26.11.2021г. На 27.11.2021г. наказателното постановление е влязло в сила и подадената на 29.11.2021г. е недопустима. Моля производството по делото да бъде прекратено. Считам, че промените на ЗАНН, в сила от 23.12.2021г. е неотносима към настоящия казус.
УПРАВИТЕЛЯТ: В нарушение сме, защото счетоводителката ни почина и докато си наемем друга счетоводителка, изпуснахме срока.
Съдът, като взе предвид становището на юк. С. и депозираните 1 доказателства, намира, че жалбата е подадена извън предвидения в закона срок за обжалване на НП, като същия срок към този момент, преди влизане в сила на промените в ЗАНН е бил 7-дневен. Към дата на подаване на възражението от жалбоподателя, НП е влязло в сила, поради което жалбата е недопустима и следва да бъде оставена без разглеждане.
Така мотивиран, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ без разглеждане депозираната жалба против наказателно постановлени17746 – F519290/03.11.202.
ПРЕКРАТЯВА производството по АНД 438/2022г. по описа на Районен съд Бургас.
Определението подлежи на обжалване пред Административен съд Бургас в 7-дневен срок, считано от днес.
Протоколът се изготви в съдебно заседание, което приключи в 10.45 часа.
Съдия при Районен съд – Бургас: _______________________ 2