Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 559 от 25.03.2022, Районен съд - Бургас

Съд
Районен съд - Бургас
Дело
Административно наказателно дело 438/2022
Вид
Определение № 559
Подписан
25.03.2022
В сила
02.04.2022
Състав
МАРИЕТА ДИМИТРОВА БУШАНДРОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.59 · Закон за административните нарушения и наказания

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 559 гр. Бургас, 25.03.2022 г.

РАЙОНЕН СЪД – БУРГАС, XII НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в публично заседание на двадесет и пети март през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: МАРИЕТА Д. БУШАНДРОВА при участието на секретаря КАМЕЛИЯ К. СЛАВЕЙКОВА като разгледа докладваното от МАРИЕТА Д. БУШАНДРОВА Административно наказателно дело № 20222120200438 по описа за 2022 година

Жалбоподателят ЕТ „Е. - Х.Ю.“ - редовно призован, се явява управителят Х. Ю. БАК, надлежно упълномощена.

За наказващия орган – Заместник - директор на ТД на НАП Бургасредовно призовани, се явява юк. С.

Явява се актосъставителят И. В. В. - редовно призован.

ЮК. С.: Да не се дава ход на делото. Налице са процесуални пречки тъй като видно от представеното НП същото е връчено на дата 19.11.2021г., което е присъствен ден – петък. Срокът, регламентиран от чл.59 ЗАНН изтича на 26.11.2021г. На 27.11.2021г. наказателното постановление е влязло в сила и подадената на 29.11.2021г. е недопустима. Моля производството по делото да бъде прекратено. Считам, че промените на ЗАНН, в сила от 23.12.2021г. е неотносима към настоящия казус.

УПРАВИТЕЛЯТ: В нарушение сме, защото счетоводителката ни почина и докато си наемем друга счетоводителка, изпуснахме срока.

Съдът, като взе предвид становището на юк. С. и депозираните 1 доказателства, намира, че жалбата е подадена извън предвидения в закона срок за обжалване на НП, като същия срок към този момент, преди влизане в сила на промените в ЗАНН е бил 7-дневен. Към дата на подаване на възражението от жалбоподателя, НП е влязло в сила, поради което жалбата е недопустима и следва да бъде оставена без разглеждане.

Така мотивиран, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ без разглеждане депозираната жалба против наказателно постановлени17746 – F519290/03.11.202.

ПРЕКРАТЯВА производството по АНД 438/2022г. по описа на Районен съд Бургас.

Определението подлежи на обжалване пред Административен съд Бургас в 7-дневен срок, считано от днес.

Протоколът се изготви в съдебно заседание, което приключи в 10.45 часа.

Съдия при Районен съд – Бургас: _______________________ 2