Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 63 от 16.01.2023, Окръжен съд - Благоевград

Съд
Окръжен съд - Благоевград
Дело
Въззивно частно гражданско дело 1012/2022
Вид
Определение № 63
Подписан
16.01.2023
В сила
16.01.2023
Състав
Надя Узунова, Миглена Йовкова, Гюлфие Яхова

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 63 гр. Благоевград, 16.01.2023 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – БЛАГОЕВГРАД, ВТОРИ ВЪЗЗИВЕН

ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на шестнадесети януари през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: Надя Узунова

Членове:

Миглена Йовкова

Гюлфие Яхова като разгледа докладваното от Миглена Йовкова Въззивно частно гражданско дело № 20221200501012 по описа за 2022 година Делото е образувано по частна жалба с вх.№6884/25.10.2022г., подадена от В. С., с адрес в с. Д.Д., общ. Р., против определение №621/11.10.2021 г., постановено по гр.д.№970/2022 г. по описа на РСР..

С разпореждане №703/20.12.2022г. жалбата е оставена без движение като нередовна. Указано е на жалбоподателя, че не е заявил ясно искането си към въззивния съд, а именно дали да бъде отменен изцяло или частично, атакуваният първоинстанционен съдебен акт.

Заедно с това му е указано, че в 1 - седмичен срок от съобщението следва да формулира ясно и конкретно искане до Благоевградския окръжен съд във връзка с обжалваното определение №621/11.10.2021 г., постановено по гр.д.№970/2022 г. по описа на РСР., както и че ако не отстрани нередовността в срок, ЧЖ ще му бъде върната.

Съобщение с горните указания, ведно с препис от разпореждане №703/20.12.2022г. са връчени лично на В. С. на 30.12.2022г. Поради това, от тази дата е започнал да тече преклузивният 1 – седмичен срок за отстраняване на нередовностите на жалбата му. Той е изтекъл на 1

06.01.2023г. и в рамките на същия, както и към датата на постановяване на настоящото определение не е представена поправена жалба. Ето защо е налице основанието по чл. 275, ал.2 във вр. с чл.262, ал.2, т.2 от ГПК за връщане на жалба с вх.

№6884/25.10.2022г.

Тъй като предмет на въззивното производство е само горната жалба, същото следва да бъде прекратено.

Така мотивиран, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА жалба с вх.№6884/25.10.2022г., подадена от В. С., с адрес в с. Д.Д., общ. Р., против определение №621/11.10.2021 г., постановено по гр.д.№970/2022 г. по описа на РС-Р..

ПРЕКРАТЯВА въззивното производство по делото.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва с частна жалба, в 1 – седмичен срок от връчването му на жалбоподателя, пред САС.

Председател: _______________________

Членове:

1. _______________________

2. _______________________

2