Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 3684 от 22.07.2024, Върховен касационен съд

Съд
Върховен касационен съд
Дело
Касационно гражданско дело 2380/2024
Вид
Определение № 3684
Подписан
22.07.2024
Състав
Маргарита Соколова, Гълъбина Генчева, Светлана Калинова

Цитирани разпоредби

  • чл.250 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 3684 гр. София, 22.07.2024 г.

ВЪРХОВЕН КАСАЦИОНЕН СЪД, 1-ВО ГРАЖДАНСКО

ОТДЕЛЕНИЕ 2-РИ СЪСТАВ, в закрито заседание на осемнадесети юли през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: Маргарита Соколова

Членове:

Светлана Калинова

Гълъбина Генчева като разгледа докладваното от Гълъбина Генчева Касационно гражданско дело № 20248002102380 по описа за 2024 година

Производството по настоящото дело е образувано с разпореждане № 452/27.06.2024 г. на председателя на второ гр. отд. на ВКС. Предмет на делото е касационна жалба вх. № 4380/30.10.2023 г. на Е. Л. Я., подадена чрез адв. Ц.

Т., САК, срещу решение № 260/17.07.2023 г. по в. гр. д. № 261/2022 г. на Кюстендилския окръжен съд.

На 17.07.2024 г. по делото е постъпила касационна жалба вх. № 2873/24.06.2024 г. на Е. Л. Я., подадена чрез адв. Ц. Т., САК, срещу допълнителното решение № 81 от 10.04.2024 г. по гр. д. № 261/2022 г.

Съставът на ВКС констатира, че втората касационна жалба вх. № 2873/24.06.2024 г. е просрочена и следва да бъде върната.

Допълнителното решение № 81 от 10.04.2024 г. по гр. д. № 261/2022 г., постановено в производство по чл.250 ГПК, е съобщено на 14.05.2024 г. по пощата с известие за доставяне на адвокат Ц. Т., като пълномощник на Е. Л.

Я.. Едномесечният срок за обжалване на това решение пред ВКС изтича на 17.06.2024 г., присъствен ден. Касационната жалба срещу това решение е подадена по електронен път в деловодството на Кюстендилския окръжен съд на 24.06.2024 г., след изтичане на едномесечния срок.

Воден от изложеното, Върховният касационен съд, състав на първо гражданско отделение,

О П Р Е Д Е Л И:

1

ВРЪЩА касационна жалба вх. № 2873/24.06.2024 г. на Е. Л. Я., подадена чрез адв. Ц. Т., САК, срещу допълнителното решение № 81 от 10.04.2024 г. по гр. д. № 261/2022 г.

Определението подлежи на обжалване пред друг състав на ВКС в едноседмичен срок от съобщението до жалбоподателката.

Председател: _______________________

Членове:

1._______________________

2.

2

_______________________