Определение № 260069 от 08.02.2021, Районен съд - Карлово
- Съд
- Районен съд - Карлово
- Дело
- Гражданско дело 1538/2020
- Вид
- Определение № 260069
- Подписан
- 08.02.2021
- В сила
- 19.02.2021
- Състав
- АСИМА КОСТОВА ВАНГЕЛОВА-ПЕТРОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
О
П Р Е Д Е Л Е Н И Е
Номер
Година 08.02.2021
Град КАРЛОВО
В ИМЕТО НА НАРОДА
Карловски
Районен съд първи граждански състав
На осми февруари две хиляди двадесет и първа година
В закрито заседание в следния състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
Асима Вангелова-Петрова като разгледа докладваното от съдията гражданско дело № 1538 по описа за 2020 година, за да се произнесе, взе предвид следното:
С определение, постановено в закрито заседание на 23.11.2020г., производството по делото е оставено без движение по съображения подробно описани в постановеното разпореждане, като съдът е определил едноседмичен срок за отстраняване на констатираните нередовности. Съобщението за това е връчено редовно на ищеца на 02.12.2020г. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 09.12.2020г.
По искане на молителя, срокът е продължен четири пъти с по 14 дни и същият е изтекъл на 03.02.2021г.
Съдът констатира, че в постановения срок, не са отстранени констатирани от съда нередовности по исковата молба, а именно – ищецът не е посочил цена на исковете; не е представил данъчна оценка за всеки един от процесните шест имота, съответно не е представил платежен документ, удостоверяващ внесена държавна такса внесе за всеки един от шестте имота в размер на 4% от цената на иска, но не по-малко от 50 лева, съгласно разпоредбата на чл. 2 от Тарифа за държавните такси, които се събират от съдилищата по ГПК, както и не е вписал исковата молба в АВ, Служба по вписванията – Карлово, доколкото исковата молба, има за предмет правото на собственост или други вещни права върху недвижими имоти.
Ето защо и на основание чл. 129, ал. 3 във връзка с чл. 129, ал. 2 от ГПК, молбата ведно с приложенията към нея следва да бъде върната.
Мотивиран от изложеното, съдът:
О П Р Е Д Е Л И:
ВРЪЩА молбата, ведно с приложенията към нея.
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 1538 по описа за 2020г. на КрлРС, поради неотстраняване на нередовностите в срок.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване, с частна жалба, в едноседмичен срок от получаване на съобщението пред Окръжен съд – Пловдив.
РАЙОНЕН СЪДИЯ:
Д.П.