Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 260069 от 08.02.2021, Районен съд - Карлово

Съд
Районен съд - Карлово
Дело
Гражданско дело 1538/2020
Вид
Определение № 260069
Подписан
08.02.2021
В сила
19.02.2021
Състав
АСИМА КОСТОВА ВАНГЕЛОВА-ПЕТРОВА

Цитирани разпоредби

О

П Р Е Д Е Л Е Н И Е

Номер

Година 08.02.2021

Град КАРЛОВО

В ИМЕТО НА НАРОДА

Карловски

Районен съд първи граждански състав

На осми февруари две хиляди двадесет и първа година

В закрито заседание в следния състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

Асима Вангелова-Петрова като разгледа докладваното от съдията гражданско дело № 1538 по описа за 2020 година, за да се произнесе, взе предвид следното:

С определение, постановено в закрито заседание на 23.11.2020г., производството по делото е оставено без движение по съображения подробно описани в постановеното разпореждане, като съдът е определил едноседмичен срок за отстраняване на констатираните нередовности. Съобщението за това е връчено редовно на ищеца на 02.12.2020г. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 09.12.2020г.

По искане на молителя, срокът е продължен четири пъти с по 14 дни и същият е изтекъл на 03.02.2021г.

Съдът констатира, че в постановения срок, не са отстранени констатирани от съда нередовности по исковата молба, а именно – ищецът не е посочил цена на исковете; не е представил данъчна оценка за всеки един от процесните шест имота, съответно не е представил платежен документ, удостоверяващ внесена държавна такса внесе за всеки един от шестте имота в размер на 4% от цената на иска, но не по-малко от 50 лева, съгласно разпоредбата на чл. 2 от Тарифа за държавните такси, които се събират от съдилищата по ГПК, както и не е вписал исковата молба в АВ, Служба по вписванията – Карлово, доколкото исковата молба, има за предмет правото на собственост или други вещни права върху недвижими имоти.

Ето защо и на основание чл. 129, ал. 3 във връзка с чл. 129, ал. 2 от ГПК, молбата ведно с приложенията към нея следва да бъде върната.

Мотивиран от изложеното, съдът:

О П Р Е Д Е Л И:

ВРЪЩА молбата, ведно с приложенията към нея.

ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 1538 по описа за 2020г. на КрлРС, поради неотстраняване на нередовностите в срок.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване, с частна жалба, в едноседмичен срок от получаване на съобщението пред Окръжен съд – Пловдив.

РАЙОНЕН СЪДИЯ:

Д.П.