Определение № 451 от 27.05.2019, Районен съд - Карлово
- Съд
- Районен съд - Карлово
- Дело
- Гражданско дело 1675/2018
- Вид
- Определение № 451
- Подписан
- 27.05.2019
- В сила
- 04.07.2019
- Състав
- АСИМА КОСТОВА ВАНГЕЛОВА-ПЕТРОВА
Цитирани разпоредби
- член 129, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- член 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 278, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
О
П Р Е Д Е Л Е Н И Е
Номер
Година 27.05.2019
Град КАРЛОВО
В ИМЕТО НА НАРОДА
Карловски
Районен съд първи граждански състав
На двадесет и седми май две хиляди и деветнадесета година В закрито заседание в следния състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
Асима Вангелова-Петрова като разгледа докладваното от съдията гражданско дело № 1675 по описа за 2018 година, за да се произнесе, взе предвид следното:
С определение, постановено в закрито заседание на 11.03.2019г., производството по делото е оставено без движение по следните съображения: Съгласно дадените указания с Определение № 415/27.02.2019 г. по в.ч.гр.д. № 199/2019г. по описа на Пловдивски окръжен съд, които са задължителни на основание чл. 278, ал. 3 от ГПК за долустоящия съд, съдът е приел исковата молба за нередовна и е дал на ищците срок да уточнят по отношение на имот № 000647 – неговото местонахождение, номер по действащия кадастрален и регулационен план или друг вид план, в чийто граници сочат, че попада имота, като при поискване им е указал, че ще им бъдат издадени съдебни удостоверения. Указал е представянето на доказателства за представителната власт на адв.С.В.С. *** за депозиране на уточняващата молба от 19.12.2019г., доколкото по делото не е представено негово пълномощно.
Съдът е определил едноседмичен срок за отстраняване на констатираните нередовности, като съобщението за това им е връчено редовно на ищеца на 25.03.2019г. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 01.04.2019г.
Преди изтичане на указания срок, във връзка с постъпили молби по реда на член 63 от ГПК, съдът е продължил два пъти същия с разпореждане от 02.04.2019г. (л. 25 от делото) и с разпореждане от 16.04.2019г. (л. 37 от делото). По този начин, срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 14.05.2019г.
Съдът констатира, че в постановения срок, не са отстранени нередовности по исковата молба, касаещи уточняване на процесния имот по местонахождение, номер по действащия кадастрален и регулационен план или друг вид план, в чийто граници сочат, че попада. По делото служебно е постъпила от ОС „З“ – Карлово скица на имота, но в писмото към същата е отразено, че за повече подробности, касаещи местонахождението и номера на имота, страната следва да се обърне към О.К. Въпреки продължаването на срока, ищците не са предприели действия по уточняване на обстоятелствата, касаещи редовността на предявения иск.
Ето защо и на основание член 129, ал. 3 във връзка с член 129, ал. 2 от ГПК, исковата молба ведно с приложенията към нея следва да бъде върната.
Мотивиран от изложеното, съдът:
О П Р Е Д Е Л И:
ВРЪЩА исковата молба, ведно с приложенията към нея.
ПРЕКРАТЯВА производството по частно гражданско дело № 1675 по описа за 2018 година Карловски районен съд, поради неотстраняване на нередовностите в срок.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване, с частна жалба, в едноседмичен срок от получаване на съобщението пред Окръжен съд – Пловдив.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: