Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 2150 от 17.11.2022, Административен съд - Бургас

Съд
Административен съд - Бургас
Дело
Административно дело 1283/2022
Вид
Определение № 2150
Подписан
17.11.2022
Състав
РУМЕН НИКОЛОВ ЙОСИФОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.213, т.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.213а, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.213а, ал.7 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.227а, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№2150 17.11.2022 година гр.Бургас

Административен съд - гр.Бургас VІІ-ми състав, на седемнадесети ноември две хиляди двадесет и втора година.

В закрито заседание в следния състав:

Председател:…Румен Йосифов

Секретар: Сийка Хардалова, като разгледа докладваното от съдия Румен Йосифов, административно дело № 1283 по описа за 2022 година, за да се произнесе взе пред вид следното:

Производството е образувано по подадена касационна жалба от „Цитрус Билдинг“ЕООД, ЕИК-********, гр.Бургас, ул.Христо Ботев №1, ет.1, представлявано от управителя Д. Й. Й., против постановеното по делото решение № 110/17.10.2022г. с което е отхвърлена жалбата му против заповед № 1113/26.05.2022г. на кмета на Община Несебър, с която „ЛТК Груп“ЕООД, ЕИК-*********, е определен за спечелил участник в търга и суперфициар върху УПИ ********, по плана на ж.к.Черно море, гр.Несебър, с кад.№ *************по КК на гр.Несебър, целият с площ от 1303 кв.м., за изграждане на жилищна сграда върху Застроително петно № 9 (ЗП 9), с РЗП – 650 кв.м. и ЗП – 129 кв.м., АОС №2780/09.01.2008г., отреден за „жилищно строителство“, с градоустройствени показатели: Кпл. – 42%; Кинт-2;

Н-14,5м., а „Цитрус Билдинг“ЕООД е класиран на трето място.

С разпореждане № 4285/02.11.2022г. на съдия-докладчика по делото, на основание чл.213а, ал.1 от АПК касационната жалба е оставена без движение поради това, че не отговаря на изискванията на чл.213, т.3 от АПК и са дадени указания на касатора за отстраняване на нередовността в 7-дн. срок – да представи документ за платена държавна такса от 370,00 лева.

Разпореждането е връчено на пълномощника на дружеството на 07.11.2022г. Срокът по чл.213а, ал.1 от АПК е изтекъл на 14.11.2022г. /понеделник-присъствен ден/. До настоящия момент нередовността не е отстранена.

При това положение и на основание, чл.213а, ал.1, вр. чл.213, т.3 и чл.227а, ал.1 от АПК, касационната жалба следва да бъде върната.

На основание изложените съображения Административен съд - Бургас, VІІ-ми състав, ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА касационната жалба на „Цитрус Билдинг“ЕООД, ЕИК-*********, против решение № 110/17.10.2022г. по адм.д.№ 1283/2022г. на Административен съд - Бургас.

Определението може да се обжалва с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на страните, като такса за това обжалване не се дължи на основание чл.213а, ал.7 от АПК.

СЪДИЯ: