Определение № 147 от 14.12.2023, Административен съд - Русе
- Съд
- Административен съд - Русе
- Дело
- Касационно административно наказателно дело 213/2023
- Вид
- Определение № 147
- Подписан
- 14.12.2023
- Състав
- ИВАЙЛО ИВАНОВ ЙОСИФОВ
Цитирани разпоредби
- чл.213а, ал.1, изр.второ · Административнопроцесуален кодекс
- чл.231 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.63в · Закон за административните нарушения и наказания
О П Р
Е Д Е Л Е Н И Е
№ 147 гр.Русе, 14.12.2023 г.
РУСЕНСКИЯТ
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД, в закрито заседание на четиринадесети декември през две хиляди двадесет и трета година, в състав:
Председател: ИВАЙЛО ЙОСИФОВ
Членове: РОСИЦА
БАСАРБОЛИЕВА
ДИАНА КАЛОЯНОВА като разгледа докладваното от съдия Йосифов к.адм.д.
№ 213 по описа на съда за 2023 г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по чл.213а, ал.1, изр.второ вр. чл.231 от АПК вр. чл.63в от ЗАНН.
В изпълнение на разпореждане от 27.10.2023 г. на председателя на Седмо отделение на ВАС, с разпореждане № 398/02.11.2023 г., постановено по к.а.н.д. № 213/2023 г. по описа на Административен съд – Русе, частната жалба, подадена от Г.Ф.Р., с постоянен адрес ***, е оставена без движение като на частния жалбоподател е указано в 7-дневен срок от съобщението да отстрани констатираните нередовности като представи пълномощно за адв.Р.П.Р. от САК, установяващо представителната власт на последния по отношение на частния жалбоподател в производства пред Върховния административен съд.
С разпореждането са указани и неблагоприятните последици в случай, че указанията не бъдат изпълнени в срок – частната жалба ще бъде върната. Указанията са адресирани до частния жалбоподател чрез адв.Р. на 29.12.2023 г. чрез изпращане на съобщение на електронната поща на процесуалния представител на частния жалбоподател, с адрес *****@******.**, с прикачен файл, представляващ препис от разпореждането на съда. Посоченият електронен адрес е обявен по партидата на адв.Р.П.Р. в регистъра на адвокатите от САК, който регистър е публичен съгласно чл.149, ал.1 от ЗА. На 30.11.2023 г. от посочената електронна поща е изпратено потвърждение на получаване на указанията. Срокът за тяхното изпълнение е изтекъл на 07.12.2023 г. като същите не са изпълнени и понастоящем. Посоченото обстоятелство представлява основание за връщане на частната жалба.
Така мотивиран, съдът
О
П Р Е Д Е Л И:
ВРЪЩА подадената от Г.Ф.Р., с постоянен адрес ***, частна жалба с вх. № 3943/25.09.2023 г. на Административен съд – Русе, против определение № 99/12.09.2023 г., постановено по КАНД № 213/2023 г. по описа на Административен съд – Русе, с което производството по делото е спряно до произнасяне на Съда на Европейския съюз по дело С-61/2023 г., образувано по преюдициално запитване, отправено с определение № 113/31.01.2023 г. по КАНД № 997/2022 г. на Административен съд - Хасково.
Определението може да се обжалва с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЧЛЕНОВЕ: