Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 147 от 14.12.2023, Административен съд - Русе

Съд
Административен съд - Русе
Дело
Касационно административно наказателно дело 213/2023
Вид
Определение № 147
Подписан
14.12.2023
Състав
ИВАЙЛО ИВАНОВ ЙОСИФОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.213а, ал.1, изр.второ · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.231 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.63в · Закон за административните нарушения и наказания

О П Р

Е Д Е Л Е Н И Е

№ 147 гр.Русе, 14.12.2023 г.

РУСЕНСКИЯТ

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД, в закрито заседание на четиринадесети декември през две хиляди двадесет и трета година, в състав:

Председател: ИВАЙЛО ЙОСИФОВ

Членове: РОСИЦА

БАСАРБОЛИЕВА

ДИАНА КАЛОЯНОВА като разгледа докладваното от съдия Йосифов к.адм.д.

№ 213 по описа на съда за 2023 г., за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по чл.213а, ал.1, изр.второ вр. чл.231 от АПК вр. чл.63в от ЗАНН.

В изпълнение на разпореждане от 27.10.2023 г. на председателя на Седмо отделение на ВАС, с разпореждане № 398/02.11.2023 г., постановено по к.а.н.д. № 213/2023 г. по описа на Административен съд – Русе, частната жалба, подадена от Г.Ф.Р., с постоянен адрес ***, е оставена без движение като на частния жалбоподател е указано в 7-дневен срок от съобщението да отстрани констатираните нередовности като представи пълномощно за адв.Р.П.Р. от САК, установяващо представителната власт на последния по отношение на частния жалбоподател в производства пред Върховния административен съд.

С разпореждането са указани и неблагоприятните последици в случай, че указанията не бъдат изпълнени в срок – частната жалба ще бъде върната. Указанията са адресирани до частния жалбоподател чрез адв.Р. на 29.12.2023 г. чрез изпращане на съобщение на електронната поща на процесуалния представител на частния жалбоподател, с адрес *****@******.**, с прикачен файл, представляващ препис от разпореждането на съда. Посоченият електронен адрес е обявен по партидата на адв.Р.П.Р. в регистъра на адвокатите от САК, който регистър е публичен съгласно чл.149, ал.1 от ЗА. На 30.11.2023 г. от посочената електронна поща е изпратено потвърждение на получаване на указанията. Срокът за тяхното изпълнение е изтекъл на 07.12.2023 г. като същите не са изпълнени и понастоящем. Посоченото обстоятелство представлява основание за връщане на частната жалба.

Така мотивиран, съдът

О

П Р Е Д Е Л И:

ВРЪЩА подадената от Г.Ф.Р., с постоянен адрес ***, частна жалба с вх. № 3943/25.09.2023 г. на Административен съд – Русе, против определение № 99/12.09.2023 г., постановено по КАНД № 213/2023 г. по описа на Административен съд – Русе, с което производството по делото е спряно до произнасяне на Съда на Европейския съюз по дело С-61/2023 г., образувано по преюдициално запитване, отправено с определение № 113/31.01.2023 г. по КАНД № 997/2022 г. на Административен съд - Хасково.

Определението може да се обжалва с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ: