Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 385 от 27.04.2022, Административен съд - Ловеч

Съд
Административен съд - Ловеч
Дело
Административно дело 148/2022
Вид
Определение № 385
Подписан
27.04.2022
В сила
04.05.2022
Състав
ЙОНИТА ЦАНКОВА ЦАНКОВА

Цитирани разпоредби

П Р О Т О К О Л

2022 г., град Ловеч

Административен съд ІІІ адм.състав на 27.04.2022 г. в публично заседание в състав:

Председател: Йонита Цанкова

Членове: секретар Десислава

Минчева прокурор сложи за разглеждане докладваното от съдия

Цанкова адм.д. № 148 по описа за 2022 г.

На именното повикване на второ четене в 14:00 часа се явиха:

ЖАЛБОПОДАТЕЛЯТ Й.К.Б., редовно призован, явява се лично.

ОТВЕТНИКЪТ Началник на Затвора – Ловеч, редовно призован, не се явява, не се представлява.

ОКРЪЖНА ПРОКУРАТУРА ЛОВЕЧ, редовно призована, не се явява представител.

ПО ДАВАНЕ

ХОД НА ДЕЛОТО:

ЖАЛБОПОДАТЕЛЯТ: Да се даде ход на делото.

Съдът, докладва писмо вх.№1661/26.04.2022 г. на ответника, с което е представено заверено копие на АП. В същото се съдържа становище, че жалбата е недопустима, като подадена извън преклузивния срок за обжалване и се моли да се прекрати производството по делото. В същото писмо се сочи, че жалбоподателя Й.К.Б. не е търпял до момента наложеното дисциплинарно наказание.

Поради горното съдът намира, че след като жалбоподателят не е търпял наложеното дисциплинарно наказание, независимо от бързината на произнасяне на съда с Определение от з.с.з. от 21.04.2022 г., с което с оглед бързината на производството, е оставил жалбата без движение, но едновременно с това и е насрочил делото, намира, че производството, поради непривеждане до момента на наложеното дисциплинарно наказание производството се развива по реда на АПК.

Съдът, като съобрази становището на ответника, с което се моли прекратявана на производството по делото, намира, че същото е основателно, но по други съображения.

С определение от з.с.з. на 21.04.2022 г. – 13:00 часа, жалбата е оставена без движение, като са дадени конкретни указания до жалбоподателя, а именно: в 1-дн. срок от получаване на съобщение за настоящото /но не по-късно от 27.04.2022 г.

14:00 ч./ следва: 1. да посочи кой административен акт обжалва с номер на акта, дата и издател, 2. да конкретизира в какво се състои незакносъобразността на акта; 3. да конкретизира искането до съда /в жалбата липсва конкретно искане /; 4. да представи доказателства за платена д.т. от 10 лв. по сметка на съда IBAN: ***, Банка: Централна Кооперативна Банка, Банков код: CECBBGSF; 5. да представи доказателства на коя дата му е съобщена обжалваната от него заповед и да посочи дали е започнало и респ. приключило изпълнението на наложеното му наказание, като е указано, че в противен случай жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено. Нередовностите на жалбата се изразяват в това, че жалбата не отговаря на чл. 150, ал. 1, т. 5, т. 6 и т. 7, както и чл. 151, т. 3 от АПК.

ЖАЛБОПОДАТЕЛЯТ: Твърдя, че съм внесъл ДТ, но не разполагам с документ. Уведомил съм началника на затвора.

Жалбоподателят представя молба, която не е адресирана до съда, с поставен рег. № на Затвора – Ловеч от 26.04.2022 г. Представя и оригинал на обжалваната Заповед № Л-370/13.04.2022 г.

Съдът констатира, че представеният от жалбоподателя оригинал на обжалваната Заповед № Л-370/13.04.2022 г. съответства на представеното копие, в който смисъл жалбоподателят едва в дн.с.з. уточнява предмета на обжалване, а именно № на обжалваната Заповед № Л-370/13.04.2022 г.

Съдът намира, че останалите нередовности на жалбата не са отстранени. Срокът за това е изтекъл на 27.04.2022 г. – 14:00 часа, поради което на основание чл.

158, ал. 3, във връзка с чл. 158, ал. 1, във връзка с чл. 150, ал. 1, т. 6 и т.

7 от АПК, жалбата следва да се остави без разглеждане, а производство по делото прекрати, поради неотстраняване нередовностите на оспорването.

По изложените съображения, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

НЕ ДАВА ХОД НА ДЕЛОТО:

ОСТАВЯ БЕЗ

РАЗГЛЕЖДАНЕ на основание чл. 159, т. 5 от

АПК, във вр. с чл. 111, ал. 1 от ЗИНЗС, във вр. с чл. 158, ал. 1, във вр. чл. 150, ал. 1, т. 6 и т. 7 и чл. 151, т. 3 от АПК, жалба вх. № 1641/21.04.2022 г. от л.св. Й.К.Б., ЕГН **********, с адрес: *** срещу конкретизирана в дн. с.з. Заповед №

Л-370/13.04.2022 г. на Началник на Затвора Ловеч.

ПРЕКРАТЯВА производството по настоящото адм.д. № 148 / 2022 г. на Административен съд - Ловеч.

Протоколът се води в съдебно заседание, което приключи в 14:12 часа.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

СЕКРЕТАР: