Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 26.07.2023, Административен съд - Бургас

Съд
Административен съд - Бургас
Дело
282/2023
Подписан
26.07.2023

Цитирани разпоредби

  • чл.211, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.213а, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 3231

Бургас,

26.07.2023 г.

Административният съд - Бургас - I-ви състав, в закрито заседание на двадесет и шести юли две хиляди двадесет и трета година в състав:

Съдия:

ДИМИТЪР ГАЛЬОВ сложи на разглеждане административно дело № **********0282 по описа за 2023 година.

Постъпила е касационна жалба от Заместник-изпълнителния директор на ДФЗ, чрез упълномощен юрисконсулт, с приложено по делото пълномощно за представителство пред всички съдебни инстанции, срещу постановеното по делото Решение № 696 от 30.06.2023г., с което е отменен процесния административен акт в оспорената част, изпратена е преписката на ответния орган с указания и е осъден ДФЗ да заплати на насрещната страна разноските по делото.

Приложен е документ за внесена държавна такса по сметка на ВАС на РБ, съгласно указаното в чл.213, т.3 от АПК, внесена в размер на 70 /седемдесет/ лева.

Във връзка с проверката за редовност и допустимост на подадената КЖ извършвана от първоинстанционния съд и след като констатира, че съобщението за постановеното съдебно решение е връчено на страната на 11.07.2023г., а подадената касационна жалба е изпратена на 26.07.2023г. /сряда/ чрез електронна поща на подателя, респективно е постъпила на същата дата- 26.07.2023г. по ел. поща на съда/ с вх.№7806 от 26.07.23г./, съдът следва да укаже на касатора да представи доказателства, че е подал жалбата в законния срок за обжалване на решението- 14 дни от получаване на съобщението, т.е. считано от 11.07.2023г., който в случаят е изтекъл на 25.07.2023г. /присъствен ден-вторник/.

Предвид изложеното и на основание чл.213а, ал.1 от АПК

РАЗПОРЕЖДАМ:

ОСТАВЯМ

БЕЗ ДВИЖЕНИЕ подадена от

Заместник-изпълнителния директор на ДФЗ касационна жалба, срещу постановеното по адм. дело № 282 от 2023г. Решение № 696 от 30.06.2023г. /с вх.№ 7806 от 26.07.2023г./.

УКАЗВАМ на касатора, в 7-дневен срок от съобщението да представи по делото доказателство, че е подал жалбата в законният срок, съгласно чл.211, ал.1 от АПК- 14 дни от получаване на съобщението, в случаят, считано от 11.07.2023г.

УКАЗВАМ на касатора, че при неизпълнение на указанията в посоченият срок, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, като просрочена, респективно недопустима, на основание чл.213а, ал.2, вр. с чл.215, т.3, вр. с чл.211, ал.1 от АПК.

РАЗПОРЕЖДАНЕТО не подлежи на обжалване.

Съдия:

ДИМИТЪР ГАЛЬОВ