Определение № 17744 от 18.12.2025, Районен съд - Варна
- Съд
- Районен съд - Варна
- Дело
- Гражданско дело 12188/2025
- Вид
- Определение № 17744
- Подписан
- 18.12.2025
- В сила
- 15.01.2026
- Състав
- Неделина Маринова
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 17744 гр. Варна, 18.12.2025 г.
РАЙОНЕН СЪД – ВАРНА, 18 СЪСТАВ, в закрито заседание на осемнадесети декември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: Неделина Маринова като разгледа докладваното от Неделина Маринова Гражданско дело № 20253110112188 по описа за 2025 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството по делото е образувано по молба за защита от домашно насилие от И.
Г. В. срещу Р. Н. Т..
При извършване на служебна проверка относно допустимостта на производството и редовността на исковата молба, съдът констатира следното:
С Разпореждане № 42663/19.11.2025 г., постановено по настоящото дело, съдът е дал указания на молителката за отстраняване на нередовности в молбата за защита.
В посоченото разпореждане са указани също така последиците, в случай на неизпълнение на дадените указания в срок.
Препис от Разпореждане № 42663/19.11.2025 г. е редовно връчен на молителката на 04.12.2025 г.
Съобразно правилото на чл. 60, ал. 4 ГПК, едноседмичният срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 11.12.2025 г., който ден от седмицата е присъствен. В указания срок и до настоящия момент молителката не е депозирала молба, насочена към отстраняване на нередовностите на подадената молба за защита.
С оглед на изложеното и на основание чл.129, ал. 3 ГПК, молбата за защита следва да бъде върната, а производството - прекратено.
Воден от горното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА молба за защита от домашно насилие вх. № 96757/19.11.2025 г. от И. Г. В. срещу Р. Н. Т., и ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 12188/2025 г. по описа на 1
Районен съд - Варна, 50 състав, на основание чл. 129, ал. 3 ГПК.
Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от съобщаването му на молителката с частна жалба пред Окръжен съд - Варна.
Съдия при Районен съд – Варна: _______________________
2