Определение № 2385 от 24.09.2021, Административен съд - Варна
- Съд
- Административен съд - Варна
- Дело
- Касационно административно наказателно дело 723/2021
- Вид
- Определение № 2385
- Подписан
- 24.09.2021
- Състав
- ВЕСЕЛИНА ТЕНЧЕВА ЧОЛАКОВА
Цитирани разпоредби
- чл.213а, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.242,ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ гр. Варна, ……...2021 г.
Варненският административен съд – І-ви касационен състав, в закрито заседание на двадесет и четвърти септември през две хиляди и двадесет и първа година в състав:
Председател:ИВЕТА ПЕКОВА
Членове: ВЕСЕЛИНА ЧОЛАКОВА
ИСКРЕНА ДИМИТРОВА като разгледа докладваното от съдията-докладчик Чолакова КНАХД N 723 по описа за 2021 год., за да се произнесе, взе предвид:
Подадено е искане от А.К.К., ЕГН ********** за отмяна на влязло в сила решение № 813/15.06.2021 г. постановено по КНАХД № 723/2021 г. по описа на Административен съд-Варна.
В производството по чл.242,ал.1 от АПК във връзка с чл.213а, ал.1 от АПК по проверка на редовността на подаденото искане, съдът с Разпореждане № 10072/02.08.2021 г. постановено по делото, е дал възможност на молителя да отстрани нередовностите на искането. Съобщението за изготвеното разпореждане е връчено лично на подателя - А.К.К. на 10.09.2021 г. на посочения в искането адрес. Срокът за изпълнение е изтекъл на 17.09.2021 г.
В указания срок и до настоящия момент, молителят не е отстранил нередовностите на искането си.
Съгласно разпоредбата на чл. 213а, ал.
1 от АПК, приложим по препращане от 242,ал.1 от АПК, съдията-докладчик в първоинстанционния съд извършва проверка на редовността на касационната жалба или протеста и ако не отговарят на изискванията на чл. 212 и 213, с разпореждане ги оставя без движение и изпраща съобщение на оспорващия да отстрани нередовностите в 7-дневен срок от получаването му, а когато нередовностите не се отстранят в срок, първоинстанционният съд връща жалбата или протеста. Налице са предпоставките на чл.213а,ал.1 от АПК и подаденото искане за отмяна на влязло в сила решение следва да се върне на подателя.
Предвид изложеното и на основание чл.213а,ал.1, предл. последно от АПК, съдът
О П Р Е Д Е Л И:
ВРЪЩА на подателя А.К.К., ЕГН ********** искане за отмяна на влязло в сила решение № 813/15.06.2021 г. постановено по КНАХД № 723/2021 г. по описа на Административен съд-Варна.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7-мо дневен срок от съобщаването му, пред Върховния административен съд на Република България.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЧЛЕНОВЕ: 1.
2.