Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 2385 от 24.09.2021, Административен съд - Варна

Съд
Административен съд - Варна
Дело
Касационно административно наказателно дело 723/2021
Вид
Определение № 2385
Подписан
24.09.2021
Състав
ВЕСЕЛИНА ТЕНЧЕВА ЧОЛАКОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.213а, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.242,ал.1 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ гр. Варна, ……...2021 г.

Варненският административен съд – І-ви касационен състав, в закрито заседание на двадесет и четвърти септември през две хиляди и двадесет и първа година в състав:

Председател:ИВЕТА ПЕКОВА

Членове: ВЕСЕЛИНА ЧОЛАКОВА

ИСКРЕНА ДИМИТРОВА като разгледа докладваното от съдията-докладчик Чолакова КНАХД N 723 по описа за 2021 год., за да се произнесе, взе предвид:

Подадено е искане от А.К.К., ЕГН ********** за отмяна на влязло в сила решение № 813/15.06.2021 г. постановено по КНАХД № 723/2021 г. по описа на Административен съд-Варна.

В производството по чл.242,ал.1 от АПК във връзка с чл.213а, ал.1 от АПК по проверка на редовността на подаденото искане, съдът с Разпореждане № 10072/02.08.2021 г. постановено по делото, е дал възможност на молителя да отстрани нередовностите на искането. Съобщението за изготвеното разпореждане е връчено лично на подателя - А.К.К. на 10.09.2021 г. на посочения в искането адрес. Срокът за изпълнение е изтекъл на 17.09.2021 г.

В указания срок и до настоящия момент, молителят не е отстранил нередовностите на искането си.

Съгласно разпоредбата на чл. 213а, ал.

1 от АПК, приложим по препращане от 242,ал.1 от АПК, съдията-докладчик в първоинстанционния съд извършва проверка на редовността на касационната жалба или протеста и ако не отговарят на изискванията на чл. 212 и 213, с разпореждане ги оставя без движение и изпраща съобщение на оспорващия да отстрани нередовностите в 7-дневен срок от получаването му, а когато нередовностите не се отстранят в срок, първоинстанционният съд връща жалбата или протеста. Налице са предпоставките на чл.213а,ал.1 от АПК и подаденото искане за отмяна на влязло в сила решение следва да се върне на подателя.

Предвид изложеното и на основание чл.213а,ал.1, предл. последно от АПК, съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ВРЪЩА на подателя А.К.К., ЕГН ********** искане за отмяна на влязло в сила решение № 813/15.06.2021 г. постановено по КНАХД № 723/2021 г. по описа на Административен съд-Варна.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7-мо дневен срок от съобщаването му, пред Върховния административен съд на Република България.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ: 1.

2.