Разпореждане № 116326 от 21.09.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 26667/2023
- Вид
- Разпореждане № 116326
- Подписан
- 21.09.2023
- Състав
- Василена Дранчовска
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 2, изр. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 116326 гр. София, 21.09.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 26 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и първи септември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: ВАСИЛЕНА ЛЮДМ.
ДРАНЧОВСКА като разгледа докладваното от ВАСИЛЕНА ЛЮДМ. ДРАНЧОВСКА
Гражданско дело № 20231110126667 по описа за 2023 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е образувано по искова молба на „-“ ЕООД срещу А. А. Р..
С разпореждане от 18.05.2023 г. съдът е констатирал нередовности на исковата молба, поради което на ищеца е указано в едноседмичен срок да отстрани нередовностите съобразно подробните указания на съда в разпореждането, като е предупреден, че при неизпълнение на указанията исковата молба ще бъде върната.
С оглед съобщаване на указанията ищецът е търсен на посочения от него и регистриран в търговския регистър адрес на управление на дружеството, но в продължение на повече от един месец на адреса не е открит служител на дружеството, като е констатирано, че липсват табели или офис на търговеца, поради което разпореждането на съда е било връчено на ищеца надлежно по реда на чл. 129, ал. 2, изр. 2 ГПК – чрез поставяне на обявление на таблото на СРС в продължение на повече от една седмица (28.08.2023 г. – 19.09.2023 г.).
Едноседмичният срок за изпълнение на указанията е изтекъл на 04.09.2023 г., като и понастоящем не са представени доказателства за отстраняване на нередовностите.
Ето защо настоящата съдебна инстанция намира, че указанията за отстраняване на нередовностите не са изпълнени в срок (а и понастоящем), поради което на основание чл.
129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да бъде върната.
Така мотивиран, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА искова молба с вх. № 138146/17.05.2023 г., подадена от „-“ ЕООД срещу А. А. Р., въз основа на която е образувано гр.д. № 26667/2023 г. по описа на Софийски районен съд, I 1 гражданско отделение, 26 състав.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчване на препис на ищеца.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2