Акт от 23.01.2024, Районен съд - Варна
- Съд
- Районен съд - Варна
- Дело
- 7309/2020
- Подписан
- 23.01.2024
Цитирани разпоредби
- чл.129 , ал.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 229, ал.1 т.4 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 230, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№260017/23.1.2024г.
Гр.
Варна,23.01.2024 год.
ВАРНЕНСКИ
РАЙОНЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО ОТДЕЛЕНИЕ , четиридесет и втори съдебен състав, в закрито заседание, проведено на двадесет и трети януари през две хиляди двадесет и четвърта година, в състав:
РАЙОНЕН
СЪДИЯ: МОНИКА ЖЕКОВА като разгледа докладваното от съдията гр.д. № 7309/2020 год.по описа на ВРС, за да се произнесе взе предвид следното:
Производството по делото е било образувано на 02.07.2020 година, спряно с Определение № 261284/ 24.09.2022г. на основание чл. 229, ал.1 т.4 ГПК до приключване на производството по гр.дело № 1650/2019 г. по описа на Окръжен съд Варна, IX - ти състав.
Видно от л. 63 - ти , с Определение №
260329/11.12.2023 г. , настоящият съдебен състав на основание чл. 230, ал.1 ГПК е възобновил спряното производство по делото .
Със същия съдебен акт съдът е оставил
„ без движение „ производството по гр.дело № 7309/2020 г., като е предоставил на ищцовата страна едноседмичен седмичен срок , считано от получаване на преписа на определението от 11.12.2023 г. да уточни дали поддържа предявените през 2020 г. искове и ако „ да „след като съобрази начина, по който са предявени , да аргументира правния си интерес от водене на настоящото производство .
Видно от лист последен ищцовата страна
„ АВТОТРАНС - В.И.„ ЕООД, чрез процесуален представител-адвокат П.Т. е получила преписа от Определението на съда от 11.12.2023 г. на дата 10.01.2024 г. Срокът за изпълнение на дадените от съда указания е изтекъл на 17.01.2024 г.
С оглед гореизложеното , съдът в настоящия му съдебен състав намира, че след възобновяване на спряното производство и даване на указания до ищцовата страна, последната не е мотивирала правния си интерес към 2024 г. да поддържа висящността на спора по настоящото гражданско дело .
Неизпълнението на указанията на съда от 11.12.2023 г. налага приложението на нормата на чл.129 , ал.3 ГПК , така както е вписано в Определение №
260329/11.12.2023 г.
Предвид изложеното, съдът следва да върне исковата молба по която е образувано производството по делото и да прекрати същото на основание чл.129, ал.3 ГПК .
Воден от горното , съдът
О П Р Е Д Е
Л И :
ВРЪЩА искова молба с регистрационен входящ номер 42483/02.07.2020 г. , предявена от ищцовата страна „АВТО -ТРАНС - В.И. „ЕООД като ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 7309/2020г. по описа на ВРС, ХLII състав, на основание чл. 129,ал.3 ГПК.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с Частна жалба пред Варненски окръжен съд в едноседмичен срок от съобщаването му.
ПРЕПИС от ОПРЕДЕЛЕНИЕТО да се връчи на ищцовата страна чрез адв.Пл.Т. .
РАЙОНЕН
СЪДИЯ: