Разпореждане № 3780 от 02.06.2022, Административен съд - Пловдив
- Съд
- Административен съд - Пловдив
- Дело
- Административно дело 225/2022
- Вид
- Разпореждане № 3780
- Подписан
- 02.06.2022
- Състав
- НИКОЛАЙ КОЛЕВ СТОЯНОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 213, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.213а, ал.1, изр.2 · Административнопроцесуален кодекс
Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е
№…….. гр. Пловдив, 02 юни 2022 год.
В ИМЕТО НА НАРОДА
Административен съд- Пловдив, ІX-ти състав, в закрито заседание на втори юни през две хиляди двадесет и втора година, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: НИКОЛАЙ СТОЯНОВ, като разгледа административно дело № 225 по описа на съда за 2022 г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл.213а, ал.1 от Административнопроцесуалния кодекс (АПК).
„Санда Скин“
ЕООД, ЕИК: *********, със седалище и адрес на управление гр. Пловдив, ул. “Сливница“ №8, представлявано от управителя А.П.Р. обжалва Решение №776/29.04.2022г.
Претендира се отмяна на оспореното решение изцяло.
Съдът е констатирал, че касационната жалба е нередовна, поради което с разпореждане от 16,05,2022 г. е оставена без движение, на основание чл. 213а, ал. 1, изр. 1, във вр. с чл.
213, т. 3 АПК. На жалбоподателя са дадени указания да внесе сумата от 370 лева държавна такса по сметка на Върховен административен съд IBAN - ***.BIC – ***, да представи платежното в деловодството на съда, както и да представи пълномощно, в 7-дневен срок. Освен това жалбоподателят е бил предупреден, че ако нередовностите на жалбата не бъде отстранена в срок, съдът ще върне жалбата.
Съобщението е получено на 17.05.2022г. Така срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 25.05.2022 г. Съответно, нередовносттите на касационната жалба не са отстранена в срок, както и към настоящия момент.
Следователно, налице е хипотезата на чл.213а, ал.1, изр.2 от АПК и касационната жалба следва да се върне на жалбоподателя.
Предвид гореизложеното, съдът
Р А З П О Р Е Д
И:
ВРЪЩА касационната жалба с вх. №
9297/12.05.2022 г. подадена от „Санда Скин“ ЕООД.
Разпореждането може да бъде обжалвано пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.
Адм. съдия:.........................
/Н.Стоянов/