Акт от 05.06.2023, Административен съд - Варна
- Съд
- Административен съд - Варна
- Дело
- 2379/2022
- Подписан
- 05.06.2023
Цитирани разпоредби
- чл.213а, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
Разпореждане
№ 6244 по входящ номер No 7374 от 16.05.2023
Варна, 05.06.2023 г.
Административният съд - Варна
- II състав, в закрито заседание в състав:
Съдия:
ВЕСЕЛИНА
ЧОЛАКОВА
Постъпила е касационна жалба до Върховния административен съд от И.С.К., ЕГН ********** срещу решение № 545/21.04.2023 г. постановено по адм. дело № 2379/2022 г. по описа на Административен съд-Варна. В производството по чл.213а, ал.1 от АПК, по проверка на редовността на подадената касационна жалба съдът с Разпореждане № 5838/19.05.2023 г. постановено по делото е дал възможност на касатора да отстрани нередовностите на жалбата. Съобщението за изготвеното разпореждане е връчено на 22.05.2023 г. на посочения в жалбата адрес. Срокът за изпълнение е изтекъл на 29.05.2021 г. В указания срок и до настоящия момент, жалбоподателят не е отстранил нередовностите на жалбата.
Съгласно разпоредбата на чл. 213а, ал. 1 от АПК съдията-докладчик в първоинстанционния съд извършва проверка на редовността на касационната жалба или протеста и ако не отговарят на изискванията на чл. 212 и 213, с разпореждане ги оставя без движение и изпраща съобщение на оспорващия да отстрани нередовностите в 7-дневен срок от получаването му, а когато нередовностите не се отстранят в срок, първоинстанционният съд връща жалбата или протеста. Налице са предпоставките на чл.213а,ал.1 от АПК и подадената касационна жалба следва да се върне на подателя.
Предвид изложеното и на основание чл.213а,ал.1, предл. последно от АПК, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА на подателя И.С.К. касационна жалба до Върховния административен съд срещу решение № 545/21.04.2023 г. постановено по адм. дело № 2379/2022 г. по описа на Административен съд-Варна.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в
7-мо дневен срок от съобщаването му, пред Върховния административен съд на Република България.
Съдия: