Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 102 от 10.01.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Административно наказателно дело 6239/2023
Вид
Определение № 102
Подписан
10.01.2024
Състав
ПЕТЪР НЕНЧЕВ СЛАВЧЕВ

Цитирани разпоредби

  • чл. 211 , ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 215, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 63в · Закон за административните нарушения и наказания

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 102 гр. София, 10.01.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 16-ТИ СЪСТАВ, в закрито заседание на десети януари през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: П. Н. С. като разгледа докладваното от П. Н. С. Административно наказателно дело № 20231110206239 по описа за 2023 година

За да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на раздел V от глава трета от ЗАНН , образувано по жалба на Кмета на Столична община срещу Решение №4629 от 17.10.2023г. по НАХ дело №6239/2023г. по опис на Софийски районен съд, 16ти състав, Н.О.

Решението е от категорията актове, подлежащи на касационно обжалване. Съгласно разпоредбата на чл. 63в от ЗАНН, решението подлежи на касационно обжалване по реда на глава ХII от АПК, а в разпоредбата на чл.

211 , ал. 1 от АПК е определен 14 дневен срок от деня на съобщението за изготвяне на решението, в който е допустимо упражняването на правото на жалба.

В случая този срок е просрочен, тъй като е започнал да тече от 25.10.2023г., след като на жалбоподателя е съобщено за изготвяне на решението на 24.10.2023г., като е изтекъл на 07.11.2023г. – вторник, присъствен ден. Жалбата е подадена на 09.11.2023г. на ръка в деловодството на Софийски районен съд, според извлечение от деловодната система.

Предвид изложеното правото на жалба е било погасено към момента на упражняването му, а разглеждането на жалбата е недопустимо, като жалбата следва на осн. чл. 215, т. 3 от АПК да бъде оставена без разглеждане и върната на жалбоподателя.

Предвид горното

1

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯМ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ и ВРЪЩАМ подадената жалба от Кмета на Столична община срещу Решение №4629 от 17.10.2023г. по НАХ дело №6239/2023г. по опис на Софийски районен съд, 16-ти състав, Н.О.

Разпореждането подлежи на обжалване пред Административен съд София - град с частна жалба в седмодневен срок от съобщението на страните по реда на глава ХIII от АПК.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2