Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 260130 от 04.12.2020, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Фирмено дело 59/2015
Вид
Разпореждане № 260130
Подписан
04.12.2020
Състав
РАЛИЦА ЦАНКОВА КОСТАДИНОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.63 ал.1 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ ............/….12.2020г. гр. Варна

ВАРНЕНСКИ ОКРЪЖЕН СЪД,

ТЪРГОВСКО ОТДЕЛЕНИЕ, в закрито заседание, проведено на трети декември през две хиляди и двадесета година, в състав:

ОКРЪЖЕН

СЪДИЯ: РАЛИЦА КОСТАДИНОВА като разгледа докладваното от съдията, фирмено дело № 59 по описа за 2015г., за да се произнесе, взе предвид следното:

С молба вх. No 270

540/ 02.12.2020г. /дата на пощенското клеймо 30.11.2020г./, молителят е поискал своевременно продължаване на срока за изпълнение на указанията, дадени с разпореждане No 260 095 от 09.11.2020г., като е представил надлежни доказателства за обективни причини за неизпълнението.

Предвид изложеното и на осн. чл.63 ал.1 от ГПК, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ПРОДЪЛЖАВА срока за изпълнение на указанията, дадени с разпореждане No 260 095 от 09.11.2020г., с десет дни, считано от изтичане на първоначално определения срок /или срокът изтича на 10.12.2020г./, на основание чл.63 ал.1 от ГПК.

ПРЕДУПРЕЖДАВА, че при неизпълнение на указанията по разпореждане No 260 095 от 09.11.2020г., по заявлението ще бъде постановен отказ.

Разпореждането не подлежи на обжалване.

За продължения на осн. чл. 63 ал.1 от ГПК срок, страната е длъжна да следи служебно и срокът се счита за продължен не от уведомяването за разпореждането, а от датата на постановяването му.

ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: