Определение № 1012 от 28.06.2022, Административен съд - Бургас
- Съд
- Административен съд - Бургас
- Дело
- Административно дело 548/2022
- Вид
- Определение № 1012
- Подписан
- 28.06.2022
- Състав
- ЯНА ДИМИТРОВА КОЛЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.212, ал.2 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 213а, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
Номер 1012 28.06.2022 година град Бургас
Административен съд-Бургас , XXII-ри административен състав, на двадесет и осми юни 2022 година, в закрито заседание в следния състав:
Председател: ЯНА КОЛЕВА като разгледа докладваното от съдия Колева административно дело номер 548 по описа за 2022 година, за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по чл. 213а от Административнопроцесуалния кодекс.
Постъпила е жалба от С.Ч.Д.,*** /УПИ VІІ-77, кв.13 по плана на с.Лясково/, против Определение № 789 от 23.05.2022г. по адм.д. №548/2022г..
С обжалваното определение е оставена без разглеждане жалбата на С.Ч.Д.,*** /УПИ VІІ-77, кв.13 по плана на с.Лясково/, против писмо изх.№ Ж-66 /2/ от 17.02.2022г. на кмета на Община Айтос, в отговор на жалба вх.№ Ж-66 от
11.11.2021г. и е прекратено производството по адм.дело № 548/2022г. по описа на Административен съд Бургас.
С разпореждане
№2225 от 09.06.2022г. жалбоподателят е задължен да внесе държавна такса в размер на 30лв. по сметка на Върховен Административен съд в седмодневен срок от получаване на съобщението и да представи вносната бележка по делото и на основание чл.212, ал.2 от АПК му е указано, че жалбата следва да е приподписана от адвокат или юрисконсулт, освен когато жалбоподателят или неговият представител има юридическа правоспособност. Към искането се прилага пълномощно за приподписването, а когато жалбоподателят или неговият представител има юридическа правоспособност – удостоверение за юридическа правоспособност. Указани са му последиците от неизпълнение на указанието, а именно жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено.
Видно от разписката към посоченото съобщение, същото е получено на 15.06.2022г. лично.
Определеният седмодневен срок е започнал да тече от 16.06.2022г., поради което изтича на 22.06.2022г. По делото не е представен документ за внесена държавна такса, не е приподписана жалбата от адвокат или юрисконсулт, поради което се налага извода, че нередовностите по жалбата не са били отстранени в срок.
С оглед на изложеното, е налице хипотезата на чл. 213а, ал.1 от АПК, жалбата е нередовна и като такава следва да се върне.
Мотивиран от горното и на основание чл. 213а, ал.1 от АПК, Административен съд гр.Бургас, двадесет и втори състав О П Р Е Д Е Л И :
ВРЪЩА жалбата на С.Ч.Д.,*** /УПИ
VІІ-77, кв.13 по плана на с.Лясково/, против Определение № 789 от 23.05.2022г. по адм.д. №548/2022г. по описа на Административен съд-Бургас.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва с частна жалба пред Върховния административен съд в 7- дневен срок от съобщаването му на страните.
СЪДИЯ: