Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 25.09.2026, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
6565/2022
Подписан
25.09.2026

Цитирани разпоредби

  • чл. 250 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 346 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 34819 гр. София, 25.09.2026 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 70 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и пети септември през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател:ВАЛЕРИЯ Б. ВАТЕВА като разгледа докладваното от ВАЛЕРИЯ Б. ВАТЕВА Гражданско дело № 20221110106565 по описа за 2022 година

Предмет на произнасяне е евентуално искане по чл. 250 ГПК за допълване на съдебното решение и уточняване претенцията по чл. 346 ГПК - съгласно указанията на СГС в Определение № 25361/11.12.2025г. на II А състав по гр.д. 12584/2024г. за ищеца Г. П..

Същият обаче междувременно умира - на 03.11.2025г.

С Определение от 05.03.2026г. настоящият съд прекратява производството спрямо Г. И. П. и на негово място конституира наследниците му по закон: Н. Г. П. с ЕГН ********** и Ю. Г.

П. с ЕГН **********. И двете заявяват, че ще участват в производството по въззивната жалба.

Съгласно Разпореждане от 05.06.2026г. е изпратено указанието съгласно акта на СГС.

Даден е месечен срок за становище и уточняване, като е посочено, че при липса на такова молбата ще бъде оставена без разглеждане. Ю. П. е уведомена чрез посочения процесуален представител на 17.06.2026г., а Н. П. - на 04.08.2026г. на посочения телефон. С срока, изтекъл на 04.09.2026г., а и понастоящем, същите не заявяват никакво становище.

Така при неточнено искане за допълване на постановеното Решение № 12577/25.06.2024г. и за уточняване на претенцията по чл. 346 ГПК по пера - за което бе даден горния срок, същите не могат да бъдат разгледани.

Воден от горното съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ искане на ищците Н. П. и Ю. П. за допълване на Решение № 12577/25.06.2024г.

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ искане на ищците за заявяване на подобрения в делбения имот по реда на чл. 346 ГПК.

Настоящото подлежи на обжалване пред СГС в седмичен срок от връчването му в препис 1 на страните.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2