Определение № 260031 от 24.01.2023, Районен съд - Варна
- Съд
- Районен съд - Варна
- Дело
- Гражданско дело 2510/2021
- Вид
- Определение № 260031
- Подписан
- 24.01.2023
- В сила
- 06.05.2023
- Състав
- ЙОАНА НИКОЛАЕВА ВАНГЕЛОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 2, изр. второ · Граждански процесуален кодекс
- чл.129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ гр. Варна, 24.01.2023 г.
ВАРНЕНСКИ
РАЙОНЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО ОТДЕЛЕНИЕ, 18 състав, в закрито заседание на двадесет и четвърти януари през две хиляди двадесет и трета година, в състав:
РАЙОНЕН СЪДИЯ: ЙОАНА ВАНГЕЛОВА като разгледа гр.д.
№ 2510 по описа за 2021 г., намира следното:
Производството по делото е образувано по иск, предявен от Н.П.П. срещу „Пасифлора“ ООД.
При извършване на служебна проверка относно допустимостта на производството и редовността на исковата молба, съдът констатира следното:
С Разпореждане № 263065 от 13.09.2022 г., постановено по настоящото дело, съдът е дал указания на ищеца с писмена молба, с препис за ответника, да наведе фактически твърдения относно основанието за разваляне на договора за покупко-продажба на недвижим имот, обективиран в Нотариален акт № 102, том 6, рег. № 12375/2007 г. на нотариус Павлина Симеонова и при какви обстоятелства е бил развален, както и да посочи каква е била уговорената и заплатена продажна цена по договора, реституцията на която претендира. Указани са и последиците при неизпълнение на указанията.
Съобщението с горните указания е редовно връчено на ищеца по реда на чл. 129, ал. 2, изр. второ ГПК с изтичане на едноседмичния срок от залепване на уведомлението – на 12.12.2022 г., като срокът за отстраняване нередовностите на исковата молба е изтекъл на 19.12.2022 г. В указания срок и до настоящия момент ищецът не е депозирал молба, насочена към отстраняване на нередовностите на подадената искова молба.
С оглед на изложеното и на основание чл.129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да бъде върната и производството, образувано по нея, да бъде прекратено.
Воден от горното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д.
№ 2510 по описа за 2021 г. на Варненски районен съд, 18 състав, на основание чл. 129, ал. 3 ГПК.
Определението подлежи на обжалване от ищеца в едноседмичен срок от съобщаването му с частна жалба, пред Варненски окръжен съд.
РАЙОНЕН
СЪДИЯ: