Определение № 4506 от 24.03.2020, Районен съд - Варна
- Съд
- Районен съд - Варна
- Дело
- Гражданско дело 690/2020
- Вид
- Определение № 4506
- Подписан
- 24.03.2020
- В сила
- 29.05.2020
- Състав
- ÅÂÃÅÍÈß ÄÈÌÈÒÐÎÂÀ ÌÅ×ÅÂÀ
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№……………/24.03.2020 г., гр. Варна
ВАРНЕНСКИ РАЙОНЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО ОТДЕЛЕНИЕ, VIІІ състав, в закрито заседание, в състав:
РАЙОНЕН
СЪДИЯ: ЕВГЕНИЯ МЕЧЕВА като разгледа гр. д. № 690 по описа на съда за 2020 г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството по делото е образувано по искова молба, подадена от К.Д.К., чрез процесуалния й представител – адв. Н.П.Й., срещу К.Г.П..
С разпореждане № 3047/23.01.2020 г. производството по делото е оставено без движение, като на ищцата са дадени конкретни указания за отстраняване на констатираните в исковата молба нередовности.
В срока за изпълнение на указанията е постъпила молба от адв.
Н.П., в която посочва, че не е успяла да осъществи връзка с ищцата, поради което моли да й бъде даден допълнителен срок за отстраняване на нередовностите.
С разпореждане от 11.02.2020 г. е продължен срока за отстраняване на нередовностите с две седмици, считано от изтичане на първоначалния.
Въпреки че в този срок не е постъпила уточняваща молба от ищцата, то доколкото искането на процесуалния й представител е било за допълнителен срок, а не изрично за продължаване на срока, с разпореждане № 8894/02.03.2020г. на ВРС производството по делото отново е оставено без движение, като на ищцата е дадена последна възможност за отстраняване на нередовностите в депозираната от нея искова молба в едноседмичен срок от получаване на съобщението. Указано е и, че при неизпълнение в цялост и в срок на указанията, исковата молба ще бъде върната, а производството по делото – прекратено.
Съобщението е връчено редовно на ищцата на 04.03.2020 г., чрез процесуалния й представител – адв.
П.. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 11.03.2020 г. – сряда, работен ден, преди обявяване на извънредното положение в страната – 13.03.2020 г., към който момент и понастоящем страната не е изпълнила указанията на съда, съответно не е поискала продължаване на срока за изпълнение на указанията.
Поради неотстраняването на констатираните нередовности съдът приема, че подадената от К.Д.К. искова молба следва да бъде върната, а производството по делото – прекратено, на основание чл. 129, ал. 3 ГПК.
Воден от горното, съдът
О
П Р Е Д Е Л И:
ВРЪЩА искова молба с вх. 4957/20.01.2020 г., подадена от К.Д.К., ЕГН ********** и
ПРЕКРАТЯВА производството по гр. д. № 690/2020 г. по описа на Варненски районен съд, VIІІ състав, на основание чл. 129, ал. 3 ГПК.
Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от съобщаването му на ищцата с частна жалба пред Варненски окръжен съд.
Препис от определението да се връчи на ищцата, чрез адв. Н.П..
РАЙОНЕН СЪДИЯ: