Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 499 от 12.05.2025, Районен съд - Несебър

Съд
Районен съд - Несебър
Дело
Гражданско дело 332/2025
Вид
Определение № 499
Подписан
12.05.2025
В сила
10.06.2025
Състав
Йорданка Георгиева Майска Иванова

Цитирани разпоредби

  • чл.129 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.63 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.86, ал.1 · Закон за задълженията и договорите
  • чл.38 · Закон за управление на етажната собственост

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 499 гр. Несебър, 12.05.2025 г.

РАЙОНЕН СЪД – НЕСЕБЪР, I-ВИ ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на дванадесети май през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: Йорданка Г. Майска Иванова като разгледа докладваното от Йорданка Г. Майска Иванова Гражданско дело № 20252150100332 по описа за 2025 година

Производството по делото образувано по повод исковата молба на ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ на ***, обл.Благоевград, представлявана от управителя П. В. З., заявена чрез Адвокатско дружество „Веселинова, Стоилова и Димитрова“ с ЕИК180930116, представлявано от адв.С. С. срещу Р.Д.К. с Булстат-********** с адрес в ***.

Предявена е претенция по чл.38 от ЗУЕС и по чл.86, ал.1 ЗЗД за осъждане на ответника в качеството му на етажен собственик да заплати на ищцовата етажна собственост сума в размер на 24 544,45лв., съгласно решение взето на ОСЕС от 03.07.2023г. за довършване на СМР по сградата и получаване на удостоверение за въвеждане в експлоатация на сградата, ведно със законната лихва върху сумата, начиная от датата на подаване на исковата молба в съда.

С разпореждане № 777/14.03.2025г. на осн. чл.129 ГПК съдът е оставил исковата молба без движение, с указания в едноседмичен срок от връчване на съобщението да се отстранят посочените в разпореждането нередовности от ищеца.

Видно от потвърждение /л.11/ от ответната страна, разпореждането е връчено на 09.04.2025г..

Следователно едноседмичния срок за поправяне на нередовностите по исковата молба е изтекъл на 16.04.2025г...

В дадения едноседмичен срок, а и към днешна дата указанията, дадени в посоченото разпореждане, с което исковата молба е оставена без движение не са отстранени, не е поискано продължаване на срока по реда на чл.63 ГПК, поради което се констатира наличието на хипотезата на чл.129, ал.3 от ГПК.

1

Мотивиран от горното и на осн.чл.129, ал.3 от ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:

ПРЕКРАТЯВА на осн.чл.129, ал.3 ГПК производството по гр.д. № 332/2025г. по описа на РС-Несебър.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от съобщаването му на ищеца пред Окръжен съд – Бургас.

Съдия при Районен съд – Несебър: _______________________ 2