Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 32976 от 13.03.2026, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 43278/2025
Вид
Разпореждане № 32976
Подписан
13.03.2026
В сила
13.03.2026
Състав
СЛАВЕНА ГАЛИНОВА КОЙЧЕВА-ПЕЕВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 32976 гр. София, 13.03.2026 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 36 СЪСТАВ, в закрито заседание на тринадесети март през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: СЛАВЕНА Г. КОЙЧЕВА-ПЕЕВА като разгледа докладваното от СЛАВЕНА Г. КОЙЧЕВА-ПЕЕВА Гражданско дело № 20251110143278 по описа за 2025 година

По делото е постъпила частна жалба вх. №77285/11.03.2026г. от К. Г. Т. срещу протоколно определение от 25.02.2026г., с което производството е частично прекратено на основание чл. 129, ал. 2 ГПК. Срокът за обжалване на определението е едноседмичен, считано от неговото постановяване в открито съдебно заседание от 25.02.2026г., както е посочено в неговото съдържание.

Жалбоподателят е бил надлежно призован за проведеното съдебно заседание на 25.02.2026г., видно от приложеното съобщение по делото, като не се е явил и не е направил изрично искане да не бъде даван ход на делото в негово отсъствие.

Протоколното определение е надлежно връчено на жалбоподателя с постановяването му на 25.02.2026г., от която дата тече едноседмичният срок по чл. 275, ал. 2, вр. чл. 262, ал. 1 ГПК. Частната жалба е подадена на 11.03.2026 г. след срока по чл. 275, ал. 1 ГПК, изтекъл на 04.03.2026 г.

Последното мотивира съда да върне на жалбоподателя К. Г. Т. на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК, вр. чл. 275, ал. 2 ГПК подадената частна жалба вх. № №77285/11.03.2026г.

На основание горното, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК, вр. чл. 275, ал. 2 ГПК частна жалба с вх. №77285/11.03.2026г., подадена срещу протоколно определение от 25.02.2026г., постановено по настоящото дело, като подадена след изтичане на срока за обжалване.

Разпореждането може да се обжалва с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от датата на връчване на съобщението до жалбоподателя.

Препис от разпореждането да се връчи на жалбоподателя.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

1