Разпореждане № 32976 от 13.03.2026, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 43278/2025
- Вид
- Разпореждане № 32976
- Подписан
- 13.03.2026
- В сила
- 13.03.2026
- Състав
- СЛАВЕНА ГАЛИНОВА КОЙЧЕВА-ПЕЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 275, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 275, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 32976 гр. София, 13.03.2026 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 36 СЪСТАВ, в закрито заседание на тринадесети март през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: СЛАВЕНА Г. КОЙЧЕВА-ПЕЕВА като разгледа докладваното от СЛАВЕНА Г. КОЙЧЕВА-ПЕЕВА Гражданско дело № 20251110143278 по описа за 2025 година
По делото е постъпила частна жалба вх. №77285/11.03.2026г. от К. Г. Т. срещу протоколно определение от 25.02.2026г., с което производството е частично прекратено на основание чл. 129, ал. 2 ГПК. Срокът за обжалване на определението е едноседмичен, считано от неговото постановяване в открито съдебно заседание от 25.02.2026г., както е посочено в неговото съдържание.
Жалбоподателят е бил надлежно призован за проведеното съдебно заседание на 25.02.2026г., видно от приложеното съобщение по делото, като не се е явил и не е направил изрично искане да не бъде даван ход на делото в негово отсъствие.
Протоколното определение е надлежно връчено на жалбоподателя с постановяването му на 25.02.2026г., от която дата тече едноседмичният срок по чл. 275, ал. 2, вр. чл. 262, ал. 1 ГПК. Частната жалба е подадена на 11.03.2026 г. след срока по чл. 275, ал. 1 ГПК, изтекъл на 04.03.2026 г.
Последното мотивира съда да върне на жалбоподателя К. Г. Т. на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК, вр. чл. 275, ал. 2 ГПК подадената частна жалба вх. № №77285/11.03.2026г.
На основание горното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК, вр. чл. 275, ал. 2 ГПК частна жалба с вх. №77285/11.03.2026г., подадена срещу протоколно определение от 25.02.2026г., постановено по настоящото дело, като подадена след изтичане на срока за обжалване.
Разпореждането може да се обжалва с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от датата на връчване на съобщението до жалбоподателя.
Препис от разпореждането да се връчи на жалбоподателя.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1