Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 787 от 03.05.2023, Районен съд - Велико Търново

Съд
Районен съд - Велико Търново
Дело
Административно наказателно дело 616/2023
Вид
Разпореждане № 787
Подписан
03.05.2023
В сила
11.09.2023
Състав
МЛАДЕН ДИМИТРОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.59 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл.84 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл.323, ал.1, т.2 · Наказателно-процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 787 гр. Велико Търново, 03.05.2023 г.

РАЙОНЕН СЪД – ВЕЛИКО ТЪРНОВО, III СЪСТАВ, в закрито заседание на трети май през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: МЛАДЕН ДИМИТРОВ като разгледа докладваното от МЛАДЕН ДИМИТРОВ Административно наказателно дело № 20234110200616 по описа за 2023 година за да се произнеса взех предвид следното :

Жалбоподателят „***“АД, представлявано от адв. Т., обжалва Електронен фиш за налагане на имуществена санкция №8504437557 на АПИ.

Обжалваният ЕФ е редовно връчен на 14.03.2023 г., а жалбата е подадена по пощата на 31.03.2023г., след 14-дневния срок за обжалване, визиран в чл. 189ж, ал. 5 от ЗДв.П, вр. чл.59 от ЗАНН, изтекъл на 28.03.2023 г.

Следователно жалбата се явява процесуално недопустима поради просрочие, като следва да бъде оставена без разглеждане и прекратено производството по делото.

Воден от горното и на осн. чл.84 от ЗАНН, вр. с чл.323, ал.1, т.2 от НПК, РАЗПОРЕДИ:

Оставям без разглеждане жалбата на „***“АД, с ЕИК*********, представлявано от адв. Т., срещу Електронен фиш за налагане на имуществена санкция №8504437557 на АПИ и прекратявам съдебното производство по НАХД № 616/2023г. по описа на ВТРС.

Разпореждането подлежи на обжалване пред Административен съд – В.

Търново, в 14-дневен срок от съобщението на страните.

1

Съдия при Районен съд – Велико Търново: _______________________ 2