Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 15406 от 14.08.2025, Софийски градски съд

Съд
Софийски градски съд
Дело
Въззивно гражданско дело 5916/2024
Вид
Определение № 15406
Подписан
14.08.2025
В сила
13.10.2025
Състав
Елена Иванова, Иванина Иванова Пъстракова, ДОБРОМИР СТЕФАНОВ СТЕФАНОВ

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 15406 гр. София, 14.08.2025 г.

СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ВЪЗЗ. IV-В СЪСТАВ, в закрито заседание на четиринадесети август през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: Елена Иванова

Членове:

Иванина Ив. Пъстракова

Добромир Ст. Стефанов като разгледа докладваното от Иванина Ив. Пъстракова Въззивно гражданско дело № 20241100505916 по описа за 2024 година намери следното:

Производството е по реда на глава Двадесета ГПК.

Образувано е по въззивна жалба вх. № 76904/07.03.2024 г., подадена от „Топлофикация София“ ЕАД, с която се иска да бъде отменено решение по гр. д.

№6757 по описа на СРС за 2023 г., 138 състав.

При извършване на служебна проверка относно допустимостта на производството и редовността на въззивната жалба съдът констатира, че препис от обжалваното решение жалбоподателят е получил на 21.02.2024 г., а законният двуседмичен срок за въззивно обжалване е изтекъл на 06.03.2024 г. /работен ден/.

Подадената на 07.03. 2024 г. /съгласно служебна справка въззивната жалба е постъпила в СРС чрез подаване на гише в АС „Регистратура“ на 07.03.2024 г./ въззивна жалба е просрочена, поради което и процесуално недопустима.

На основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК въззивната жалба подлежи на връщане.

Така мотивиран, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА въззивна жалба вх. № 76904/07.03.2024 г., подадена от „Топлофикация София“ ЕАД, с която се иска да бъде отменено решение по гр. д. №6757 по описа на СРС за 2023 г., 138 състав.

ПРЕКРАТЯВА на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК производството по в. гр. д.

№ 5916 по описа на Софийски градски съд за 2024 г., Гражданско отделение, I V В въззивен състав.

1

Определението подлежи на обжалване от въззивницата в едноседмичен срок от получаване на съобщението с частна жалба пред Софийски апелативен съд.

Председател: _______________________

Членове:

1. _______________________

2. _______________________

2