Определение № 15406 от 14.08.2025, Софийски градски съд
- Съд
- Софийски градски съд
- Дело
- Въззивно гражданско дело 5916/2024
- Вид
- Определение № 15406
- Подписан
- 14.08.2025
- В сила
- 13.10.2025
- Състав
- Елена Иванова, Иванина Иванова Пъстракова, ДОБРОМИР СТЕФАНОВ СТЕФАНОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 15406 гр. София, 14.08.2025 г.
СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ВЪЗЗ. IV-В СЪСТАВ, в закрито заседание на четиринадесети август през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: Елена Иванова
Членове:
Иванина Ив. Пъстракова
Добромир Ст. Стефанов като разгледа докладваното от Иванина Ив. Пъстракова Въззивно гражданско дело № 20241100505916 по описа за 2024 година намери следното:
Производството е по реда на глава Двадесета ГПК.
Образувано е по въззивна жалба вх. № 76904/07.03.2024 г., подадена от „Топлофикация София“ ЕАД, с която се иска да бъде отменено решение по гр. д.
№6757 по описа на СРС за 2023 г., 138 състав.
При извършване на служебна проверка относно допустимостта на производството и редовността на въззивната жалба съдът констатира, че препис от обжалваното решение жалбоподателят е получил на 21.02.2024 г., а законният двуседмичен срок за въззивно обжалване е изтекъл на 06.03.2024 г. /работен ден/.
Подадената на 07.03. 2024 г. /съгласно служебна справка въззивната жалба е постъпила в СРС чрез подаване на гише в АС „Регистратура“ на 07.03.2024 г./ въззивна жалба е просрочена, поради което и процесуално недопустима.
На основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК въззивната жалба подлежи на връщане.
Така мотивиран, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА въззивна жалба вх. № 76904/07.03.2024 г., подадена от „Топлофикация София“ ЕАД, с която се иска да бъде отменено решение по гр. д. №6757 по описа на СРС за 2023 г., 138 състав.
ПРЕКРАТЯВА на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК производството по в. гр. д.
№ 5916 по описа на Софийски градски съд за 2024 г., Гражданско отделение, I V В въззивен състав.
1
Определението подлежи на обжалване от въззивницата в едноседмичен срок от получаване на съобщението с частна жалба пред Софийски апелативен съд.
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
2