Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 7322 от 10.06.2020, Районен съд - Варна

Съд
Районен съд - Варна
Дело
Гражданско дело 2447/2020
Вид
Определение № 7322
Подписан
10.06.2020
В сила
07.07.2020
Състав
ИВЕЛИНА АПОСТОЛОВА ДИМОВА

Цитирани разпоредби

Разпореждане

№7322/10.6.2020г.

10.06.2020г., гр. Варна

Варненският районен съд, ХVII-ти състав в закрито заседание на 10.06.2020 год., в състав:

Районен съдия: ИВЕЛИНА ДИМОВА като разгледа докладваното от съдията гр.д. 2447 по описа за 2020 год., намира следното:

Производството по делото е образувано по искова молба от „А.з.с.н.в.“ ЕАД, срещу Т.П.Л., ЕГН:**********.

С разпореждане

№ 5282/04.03.2020г. исковата молба е оставена без движение, като на ищеца са дадени указания за отстраняване на допуснатите нередовности, а именно- да внесе на държавна такса в размер на 225,00лв. по сметка на ВРС и да представи доказателства за това в деловодството на съда. На ищеца е указано, че при неизпълнение на дадените указания в цялост и в срок исковата молба ще бъде върната, а производството по делото прекратено.

Разпорежането е връчено на ищеца на 16.03.2020г., като срока за изпълнение на указанията е бил до 28.05.2020г. включително (изчислен в съответствие с разпоредбата на чл.3 от ЗМДВИП).

Предоставеният на ищеца срок за изпълнение указанията на съда и отстраняване нередовностите на исковата молба е изтекъл на 28.05.2020г. без да са предприети действия по изпълнение на дадените указания и без да е поискано продължаване на срока за това.

Предвид неизпълнението в цялост и в срок на дадените от съда указания исковата молба следва да бъде върната, а производството по делото прекратено.

Водим от горното и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК, съдът

О П Р Е

Д Е Л И:

ВРЪЩА ИСКОВАТА МОЛБА с вх.№ 15361/21.02.2020г. от „А.з.с.н.в.“ ЕАД, срещу Т.П.Л., ЕГН:**********, по която е образувано производството по гр.дело № 2447/2020г. по описа на ВРС, XVII – ти състав и ПРЕКРАТЯВА производството по делото, на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненски окръжен съд, в едноседмичен срок от получаване на съобщението от ищеца, на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК.

Препис от определението да се връчи на ищеца.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: