Определение № 7322 от 10.06.2020, Районен съд - Варна
- Съд
- Районен съд - Варна
- Дело
- Гражданско дело 2447/2020
- Вид
- Определение № 7322
- Подписан
- 10.06.2020
- В сила
- 07.07.2020
- Състав
- ИВЕЛИНА АПОСТОЛОВА ДИМОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
Разпореждане
№7322/10.6.2020г.
10.06.2020г., гр. Варна
Варненският районен съд, ХVII-ти състав в закрито заседание на 10.06.2020 год., в състав:
Районен съдия: ИВЕЛИНА ДИМОВА като разгледа докладваното от съдията гр.д. 2447 по описа за 2020 год., намира следното:
Производството по делото е образувано по искова молба от „А.з.с.н.в.“ ЕАД, срещу Т.П.Л., ЕГН:**********.
С разпореждане
№ 5282/04.03.2020г. исковата молба е оставена без движение, като на ищеца са дадени указания за отстраняване на допуснатите нередовности, а именно- да внесе на държавна такса в размер на 225,00лв. по сметка на ВРС и да представи доказателства за това в деловодството на съда. На ищеца е указано, че при неизпълнение на дадените указания в цялост и в срок исковата молба ще бъде върната, а производството по делото прекратено.
Разпорежането е връчено на ищеца на 16.03.2020г., като срока за изпълнение на указанията е бил до 28.05.2020г. включително (изчислен в съответствие с разпоредбата на чл.3 от ЗМДВИП).
Предоставеният на ищеца срок за изпълнение указанията на съда и отстраняване нередовностите на исковата молба е изтекъл на 28.05.2020г. без да са предприети действия по изпълнение на дадените указания и без да е поискано продължаване на срока за това.
Предвид неизпълнението в цялост и в срок на дадените от съда указания исковата молба следва да бъде върната, а производството по делото прекратено.
Водим от горното и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК, съдът
О П Р Е
Д Е Л И:
ВРЪЩА ИСКОВАТА МОЛБА с вх.№ 15361/21.02.2020г. от „А.з.с.н.в.“ ЕАД, срещу Т.П.Л., ЕГН:**********, по която е образувано производството по гр.дело № 2447/2020г. по описа на ВРС, XVII – ти състав и ПРЕКРАТЯВА производството по делото, на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненски окръжен съд, в едноседмичен срок от получаване на съобщението от ищеца, на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК.
Препис от определението да се връчи на ищеца.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: