Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 689 от 21.05.2020, Административен съд - Пловдив

Съд
Административен съд - Пловдив
Дело
Административно дело 793/2020
Вид
Определение № 689
Подписан
21.05.2020
Състав
МИЛЕНА МАРИНОВА ДИЧЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл.159, т.5 · Административнопроцесуален кодекс

РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД - ПЛОВДИВ

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№

689/21.5.2020г. гр.

Пловдив, 21 май 2020 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ПЛОВДИВ, I отделение, XI с., в закрито заседание на двадесет и първи май през две хиляди и двадесета година, в състав:

Председател: Милена Несторова - Дичева като разгледа адм. дело № 793 по описа за 2020 г., взе предвид следното:

Производството е образувано по жалба, подадена от Х.Г.П., ЕГН **********,***, против Заповед за прилагане на принудителна административна мярка № 20-1030-000370/01.02.2020 г. на началник група към ОДМВР Пловдив, сектор Пътна полиция Пловдив.

Жалбата е просрочена.

Видно от отбелязването на гърба на самата оспорена заповед, същата е връчена на жалбоподателя на 21.02.2020 г.

Жалбата е подадена на 09.03.2020 г. по пощата видно от пощенското клеймо на приложения плик.

Законоустановения и изрично указан в заповедта срок за оспорването на процесната заповед е изтекъл на 06 март 2020 г., петък, работен ден.

Последното налага извод за нейното просрочие, съответно оставянето ѝ без разглеждане на това основание и прекратяване на делото.

Ето защо и на основание чл.159, т.5 от АПК, Съдът О П Р

Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата, предявена от Х.Г.П., ЕГН **********,***, против Заповед за прилагане на принудителна административна мярка № 20-1030-000370/01.02.2020 г. на началник група към ОДМВР Пловдив, сектор Пътна полиция Пловдив.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 793/2020 год. по описа на Административен съд Пловдив.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването на страните за неговото изготвяне.

Административен съдия: