Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1023 от 07.07.2021, Административен съд - Пловдив

Съд
Административен съд - Пловдив
Дело
Административно дело 1463/2021
Вид
Определение № 1023
Подписан
07.07.2021
В сила
21.07.2021
Състав
МИЛЕНА МАРИНОВА ДИЧЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл.159, т.5 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.56 · Закон за устройство на територията

РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД - ПЛОВДИВ

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 1023 гр. Пловдив, 7 юли 2021 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ПЛОВДИВ, I отделение, XI с., в закрито заседание на седми юли през две хиляди двадесет и първа година, в състав:

Председател: Милена Несторова - Дичева като разгледа адм. дело № 1463 по описа за

2021 г., за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството по делото е образувано по жалба на Р.Н.К., ЕГН **********,***, офис 5, чрез адв.С., против заповед за премахване на обекти по чл.56 от ЗУТ № 21РД09-222/28.04.2021 г. на Кмета на Район Северен при Община Пловдив.

Жалбата е недопустима като просрочена.

Видно от представената административна преписка заповедта е връчена на жалбоподателката на 10.05.21 г. – известие за доставяне ИД PS 4003 00FRZC 5. Самата жалба е подадена на 27.05.2021 г. съгласно справка за пратка № 24310252 – л.12 по делото. Срокът за оспорване на заповедта е 14 –дневен, същият е изрично посочен в самата заповед, съответно е изтекъл на 25.05.2021 г. – първият присъствен ден след почивния официален празник 24.05.2021 г. Подаването на жалбата едва на 27.05.2021 г. я прави просрочена. Съдът с разпореждането си от 7 юни 2021 г. е дал изрични указания на жалбоподателя да вземе становище по срочността на жалбата си. В молба от 29.06.2021 г. – л.9 по делото, за отстраняване на нередовностите, се твърди, че оспорената заповед е получена от жалбоподателката на 14.05.2021 г.

Това твърдение не е подкрепено с доказателства. Съдът приема за дата на връчване на оспорения акт 10.05.2021 г. на база представено от ответната страна известие за доставяне ИД PS 4003 00FRZC 5. Други доказателства за датата на връчването на оспорената заповед не са представени.

В жалбата не са направени оплаквания за нищожност, за да се приеме, че същата може да се подаде безсрочно.

Ето защо и на основание чл.159, т.5 от АПК, Съдът

О П Р

Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба на Р.Н.К., ЕГН **********,***, офис 5, чрез адв.С., против заповед за премахване на обекти по чл.56 от ЗУТ № 21РД09-222/28.04.2021 г. на Кмета на Район Северен при Община Пловдив.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 1463/2021 год. по описа на Административен съд Пловдив.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването на страните за неговото изготвяне.

Административен съдия: