Определение № 805 от 26.09.2022, Административен съд - Ловеч
- Съд
- Административен съд - Ловеч
- Дело
- Административно дело 284/2022
- Вид
- Определение № 805
- Подписан
- 26.09.2022
- В сила
- 27.10.2022
- Състав
- МИРОСЛАВ ВЪЛКОВ ВЪЛКОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 158 ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№…. гр.
Ловеч,26.09.2022 г.
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД ЛОВЕЧ в закрито съдебно заседание на двадесет и шести септември две хиляди двадесет и втора година в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:МИРОСЛАВ ВЪЛКОВ като разгледа докладваното от съдия Вълков адм. дело № 284/2022 г., за да се произнесе, съобрази следното:
Административното дело е образувано по жалба от К.Б.К., ЕГН **********, изтърпяващ наказание лишаване от свобода в ЗО *** против заповед (без посочен номер и дата) на Началника на ЗО „Атлант“ със Заповед № 112/01.08.2022 г. (без посочен издател), че несправедливо му е наложено наказанието.
Жалбата е подадена в Административен съд – Ловеч и заведена с вх. № 2831/11.08.2022 г.
С Разпореждане на настоящия съдебен състав от 16.08.2022 г. жалбата е оставена без движение, поради констатирани нередовности на същата и са дадени конкретни указания на К. за отстраняването им с изричното предупреждение, че при неизпълнение в указания срок, същата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото-прекратено.
Препис от Разпореждането е връчен редовно на К.К. на 24.08.2022 г., което е видно от приложената по делото разписка. Определеният срок за изпълнение на указанията на съда е изтекъл на 31.08.2022 г.(сряда – присъствен и работен ден) В рамките на този срок, а и към настоящия момент К. не е изпълнил дадените с разпореждането конкретни указания. Не е внесена дължимата държавна такса за образуване на административно дело в размер на десет лева и не е представил платежния документ по делото. Не са отстранени и останалите конкретно посочени нередовности на жалбата.
Неотстраняването на констатираните нередовности на жалбата в определения срок не позволява извършване на последващи процесуални действия и е основание за оставянето й без разглеждане, съответно за прекратяване на делото.
По изложените съображения и на основание чл. 158 ал.3 от АПК, съдът О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба от К.Б.К., ЕГН **********, изтърпяващ наказание лишаване от свобода в ЗО *** против заповед (без посочен номер и дата) на Началника на ЗО „Атлант“ със Заповед № 112/01.08.2022 г. (без посочен издател).
ПРЕКРАТЯВА производството по делото.
Определението може да бъде обжалвано с частна жалба в 7 - дневен срок от съобщаването му пред тричленен състав на Административен съд Ловеч.
Препис от него да се изпрати на жалбоподателя.
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪДИЯ: