Акт от 12.06.2023, Административен съд - Варна
- Съд
- Административен съд - Варна
- Дело
- 2373/2022
- Подписан
- 12.06.2023
Цитирани разпоредби
- чл. 213а, ал. 1, изр. последно · Административнопроцесуален кодекс
Разпореждане
№
6434 по входящ номер No 5027 от 31.03.2023
Варна, 12.06.2023 г.
Административният съд - Варна -
Административно отделение, в закрито заседание в състав:
Съдия:
ТАНЯ ДИМИТРОВА
При извършената проверка за редовността на частна касационна жалба от „ДИО ТРЕЙД“
ЕООД, подадена чрез адв. Д.М., срещу Определение № 751 от 13.03.2023 г. по адм. дело № 2373/2022 г. на АдмС – Варна, съдът съобрази следното:
С Разпореждане № 4401/03.04.2023 г. и Разпореждане №
5512/04.05.2023 г. съдът е оставил без движение частната касационна жалба и е дал възможност на касатора в 7-дневен срок от получаване на съобщението за разпорежданията да отстрани нередовността на частната касационна жалба, като представи в АдмС – Варна:
·
Уточнение на жалбата, съдържащо точно и мотивирано посочване на конкретните пороци на обжалваното определение, които съставляват касационни основания;
·
Пълномощно, удостоверяващо представителната власт на адв. Д.М. да подаде частната касационна жалба (или да се потвърдят действията по подаване на жалбата без представителна власт на пълномощника);
·
Документ за плащане по сметка на ВОС на дължимата държавна такса в размер на 12,50 лева;
·
Препис на жалбата и на уточнението за връчване на останалите страни по делото или дължимата държавна такса за възпроизвеждането на жалбата и евентуално уточнението на хартиен носител (за пълна страница – 2 лв., а за всяка следваща страница по 1 лв.) С посоченото разпореждане са указани негативните последици от неотстраняване на нередовността на частната касационна жалба в срок.
Съобщението за необходимостта за отстраняване на нередовността на жалбата е получено чрез адв. Д.М. - на 21.04.2023 г. и от дружеството, чрез упълномощено да получава съобщения лице – на 25.05.2023 г., т.е. срокът за отстраняване на нередовността на жалбата изтича на 01.06.2023 г., включително (четвъртък, присъствен ден), считано от втората дата.
Към настоящия момент не е налице отстраняване на указаната от съда нередовност на частната касационна жалба, което обосновава извод за наличие на основание за връщане на жалбата.
Неизвършването от частния касатор в случая по настоящото обжалване на надлежни процесуални действия във връзка с поправяне недостатъците на частната касационна жалба, независимо от дадената от съда двукратно възможност, сочи на наличие на отрицателна процесуална предпоставка за разглеждане на жалбата, респ. налице е основание за връщане на частната касационна жалба.
На основание чл. 213а, ал. 1, изр. последно АПК, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА частната касационна жалба от
„ДИО ТРЕЙД“ ЕООД, подадена чрез адв. Д.М., срещу Определение № 751 от 13.03.2023 г. по адм. дело № 2373/2022 г. на АдмС – Варна.
Разпореждането подлежи на обжалване пред Върховния административен съд на Република България с частна жалба в 7-дневен срок от получаване на съобщението от страните.
Съдия: