Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 571 от 02.06.2025, Районен съд - Разград

Съд
Районен съд - Разград
Дело
Гражданско дело 665/2025
Вид
Определение № 571
Подписан
02.06.2025
В сила
01.07.2025
Състав
ПАВЛИНКА АТАНАСОВА СТОЯНОВА

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 571 гр. Разград, 02.06.2025 г.

РАЙОНЕН СЪД – РАЗГРАД в закрито заседание на втори юни през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: ПАВЛИНКА АТ. СТОЯНОВА като разгледа докладваното от ПАВЛИНКА АТ. СТОЯНОВА Гражданско дело № 20253330100665 по описа за 2025 година

Производството е по чл. 129, ал. 3 от ГПК.

Депозирана е искова молба от А. Й. В., с която са предявени обективно съединени искове с правно основание чл. 344, ал. 1 във вр. с чл. 225, ал. 1 от КТ и чл. 224, ал. 1 от КТ против ЕТ „****************“ гр. Разград, за признаване за незаконно прекратяването на трудовото му правоотношение, като му се присъдят дължимите обезщетения за незаконното уволнение и неползван годишен отпуск.

С разпореждане № 1146/09.04.2025 г. на ищеца са дадени подробни указания в едноседмичен срок да отстрани множеството нередовности, като е предупреден, че при неизпълнение на дадените указания в законовия срок, съдът ще прекрати производството.

В срок е постъпила молба от ищеца, с която отстранява само част от нередовностите, поради което с разпореждане № 1486/12.05.2025 г. съдът е дал допълнителен едноседмичен срок за отстраняването им, като отново е указал за последиците при неизпълнение на указанията. Това разпореждане е съобщено на ищеца на 20.05.2025 г. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 28.05.2025 г., а ищецът и към настоящия момент не е отстранил посочените нередовности, не е депозирал и молба за продължаване на срока.

Ето защо съдът намира, че исковата молба следва да бъде върната, а производството - прекратено.

Така мотивиран и на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА искова молба с вх. № 3476/08.04.2025 г. по гр. д. № 665/2025 г. по описа на Районен съд Разград, депозирана от А. Й. В., ЕГН ********** от ********, обл. Разград, поради неотстраняване на нередовностите и ПРЕКРАТЯВА производството по делото.

Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от съобщаването му на ищеца пред Окръжен съд Разград.

1

Съдия при Районен съд – Разград: _______________________ 2