Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 262613 от 09.11.2020, Софийски градски съд

Съд
Софийски градски съд
Дело
Търговско дело 1814/2020
Вид
Разпореждане № 262613
Подписан
09.11.2020
В сила
07.12.2020
Състав
РАДОСТИНА ВЛАДИМИРОВА ДАНАИЛОВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№………………. гр. София, 09.11.2020 г.

СОФИЙСКИ ГРАДСКИ

СЪД, ТЪРГОВСКО ОТДЕЛЕНИЕ, VІ-21 състав, в закрито заседание, в състав:

СЪДИЯ:РАДОСТИНА ДАНАИЛОВА като разгледа т.д.1814/2020 г. по описа на СГС, намери следното:

Делото е образувано искова молба на С.е. ЕООД, с която са предявени срещу Д е.С.

ООД осъдителни искове за реално изпълнение на задължения по договор за доставка на електрическа енергия и членство в балансираща група.

С разпореждане от 28.09.2020 г. на ищеца са дадени указания за отстраняване на нередовностите на исковата молба, като разпореждането е връчено на 06.10.2020 г. чрез сътрудник на упълномощения адвокат. По молба на ищеца от 06.10.2020 г. срокът за изпълнение на указанията е продължен до 23.10.2020 г., включително, като на 23.10.2020 г. е поискано ново продължаване на срока с още двадесет календарни дни. По това искане срокът е продължен до 30.10.2020 г., като в останалата част искането е отхвърлено по съображения, че исковете са обезпечени и няма основание правата на ответника да бъдат ограничавани прекомерно чрез действието на обезпечителните мерки по отношение на искове, предявени с нередовна искова молба, като аргументи за това следват и невъзможността срока за предявяване на иск при допуснато обезпечение като бъдещ такъв, да бъде продължаван.

Двукратно продължавания срок е изтекъл на 30.10.2020 г., като до изтичането му, а и във фактически продължения с още една седмица срок до настоящото произнасяне, указанията не са изпълнени, поради което, поради което са налице предпоставките за връщане на исковата молба.

Така мотивиран и на основание чл.129, ал.3 ГПК, съдът

РАЗПОРЕДИ

ВРЪЩА исковата молба на С.Е. ЕООД, ЕИК ********, по която е образувано т.д. № 1814/2020 г. на СГС, ТО, VІ-21 състав .

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийския апелативен съд в едноседмичен срок от съобщението.

СЪДИЯ: