Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 86291 от 17.06.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 52528/2023
Вид
Разпореждане № 86291
Подписан
17.06.2024
В сила
17.06.2024
Състав
ЕВЕЛИНА ОГНЯНОВА МАРИНОВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 86291 гр. София, 17.06.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 62 СЪСТАВ, в закрито заседание на седемнадесети юни през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: ЕВЕЛИНА ОГН. МАРИНОВА като разгледа докладваното от ЕВЕЛИНА ОГН. МАРИНОВА Гражданско дело № 20231110152528 по описа за 2023 година

Постъпила е въззивна жалба с вх. № 195044/13.06.2024 г. от ответника *** ЕООД срещу решение от 22.04.2024 г. по гр.д. № 52528/2023 г. на СРС, ГО, 62 състав.

Съгласно чл.259, ал.1 ГПК жалбата се подава чрез съда, който е постановил решението, в двуседмичен срок от връчването му на страната. В случая решението е връчено на ответника на 30.04.2024 г., видно от приложения по делото оформен отрязък от съобщението, с оглед на което срокът за обжалването му изтича на 14.05.2024 г. (вторник). В посочения срок не е подадена въззивна жалба от страна на ответника. Постъпилата на 13.06.2024 г. въззивна жалба е депозирана извън срока по чл.259, ал.1 ГПК, с оглед на което и на основание чл.262, ал.2, т.1 ГПК следва да бъде върната като просрочена.

Така мотивиран, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 195044/13.06.2024 г. на *** ЕООД, ЕИК 202071101 срещу решение от 22.04.2024 г. по гр.д. № 52528/2023 г. на СРС, ГО, 62 състав.

Разпореждането подлежи на обжалване в едноседмичен срок от връчването му с частна жалба пред СГС.

1

ДА СЕ ИЗПРАТИ на жалбоподателя препис от разпореждането.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2