Определение № 260096 от 15.04.2021, Районен съд - Велинград
- Съд
- Районен съд - Велинград
- Дело
- Административно наказателно дело 127/2021
- Вид
- Определение № 260096
- Подписан
- 15.04.2021
- В сила
- 01.07.2021
- Състав
- НАТАША ИВАНОВА ДАСКАЛОВА
Цитирани разпоредби
- чл.64,б."б" · Закон за административните нарушения и наказания
О П Р
Е Д Е Л Е
Н И Е
№ . . . .
15.04.2021 година,гр.Велинград
ВЕЛИНГРАДСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД на петнадесети април , две хиляди двадесет и първа година в з а к р и т о заседание в следния с ъ с т а в :
РАЙОНЕН СЪДИЯ:НАТАША
ДАСКАЛОВА като разгледа докладваното от районния съдия НАТАША ДАСКАЛОВА а.н.х.дело № 127 по описа за 2021 година на Районен съд Велинград и за да се произнесе взе предвид следното:
А.А.А.
*** , чрез адв. Стефан Малинов – АК пазарджик,със съдебен адрес ***, е обжалвал наказателно постановление № 19-0367-001627 от 30.10.2019 година на Началник Ру към ОД на МВР Пазарджик,РУ Велинград ,връчено на 10.11.2020 год,като това е отбелязано в разписка към наказателното постановление.Жалбата е постъпила в РУ на МВР Велинград на 15.12.2020 г. и е заведена с вх.№ 367000-10441. Съдът е дал указания на жалбоподателя за представяне на писмени доказателства кога е изпратил жалбата си в РУ на МВР Велинград.
На
13.04.2021 год. е постъпило Становище от адв. Стефан Малинов,в което се позовава отчасти на писмо на Началника на РУ Велинград,в което е посочено,че процесното наказателно постановление е разпределено за връчване на полицейски служител Салих Градев,той е получил същото на 21-10.2020 г. и го отчел обратно в звено „Пътна полиция“ на дата 14.12.20221 год,като върху самото наказателно постановление е отбелязана дата на връчване 10.11.2020 година и тази дата е отразена и в системата на АИС.
От изложеното е видно,че ж а л б а т а е просрочена
- 7 дневния срока за обжалване на наказателното постановление е изтекъл на 17.11.2020 година
,а датата на постъпване на жалбата е 15.12.2020 година, т.е наказателното постановление е влязло в сила на осн. чл.64,б.”б” от ЗАНН.Поради това производството по делото следва да бъде прекратено. Съдът не приема доводите ,изложени в писменото становище на пълномощника на жалбоподателя,че датата на връчване не е подкрепена с писмени доказателства – налице е такова отразяване,вкл. и подпис на получателя ,в разписката към наказателното постановление т.е не е налице съмнение относно датата на връчване на същото.
С оглед на горното съдът
О П Р Е Д Е Л
И :
П р е к р а т я в а производството по а.н.х.дело № 127 по описа за 2021 година на РАЙОНЕН СЪД ВЕЛИНГРАД .
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД ПАЗАРДЖИК в 7-дневен срок от съобщението на страните по делото.
РАЙОНЕН
СЪДИЯ: