Акт от 25.09.2023, Административен съд - Стара Загора
- Съд
- Административен съд - Стара Загора
- Дело
- 487/2023
- Подписан
- 25.09.2023
Цитирани разпоредби
- чл.144 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.127, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.158, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл.60, ал.5 и 6 · Граждански процесуален кодекс
- чл.60, ал.5 и 6 · Граждански процесуален кодекс
О П Р
Е Д Е Л Е
Н И Е
№ 584 25.09.2023 год. град Стара Загора
Старозагорският административен съд, VІ състав, в закрито заседание на двадесет и пети септември две хиляди двадесет и трета година, в състав:
СЪДИЯ: МИХАИЛ РУСЕВ като разгледа докладваното от съдия М. РУСЕВ административно дело №487 по описа за 2023 год., за да се произнесе, съобрази следното:
Производството по делото е образувано по жалба на К. Ю. К. *** против Заповед за налагане на ПАМ №23-1228-000698/02.08.2023 год. на Началника на сектор „ПП“ при ОД на МВР Стара Загора.
Жалбата е оставена без движение, даден e седемдневен срок за отстраняването на недостатъците й, като съобщението за това е получено от съпругата на жалбоподателя на 07.09.2023 год. Основанието за оставяне без движение на жалбата е неплащането на държавна такса в размер на 10.00 лв., както и липсата на посочване на оплаквания за незаконосъобразност на оспорената заповед Седемдневният срок за отстраняване на недостатъците на исковата молба, изтича на 14.09.2023 год.
Срокът е изчислен съгласно разпоредбата на чл.60, ал.5 и 6 от ГПК, приложима по силата на чл.144 от АПК. От гореизложеното е видно, че в този срок не са отстранени недостатъците на депозираната жалба, поради което производството по делото следва да бъде прекратено.
По тези съображения и на основание чл.158, ал.3 във връзка с чл.127, ал.1 от ГПК, съдът О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба на К. Ю. К. *** против Заповед за налагане на ПАМ №23-1228-000698/02.08.2023 год. на Началника на сектор „ПП“ при ОД на МВР Стара Загора, поради неотстраняване на нередовностите.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело №487/2023 год. по описа на Административен съд Стара Загора.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в
7-дневен срок от съобщаването му на страните пред Върховния административен съд на Република България.
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪДИЯ: