Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 279 от 12.03.2020, Административен съд - Ловеч

Съд
Административен съд - Ловеч
Дело
Административно дело 60/2020
Вид
Определение № 279
Подписан
12.03.2020
В сила
30.03.2020
Състав
МИРОСЛАВ ВЪЛКОВ ВЪЛКОВ

Цитирани разпоредби

  • чл. 158 ал.3 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р

Е Д Е Л Е Н И Е

№…. гр.

Ловеч, 12.03.2020 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪД ЛОВЕЧ в закрито съдебно заседание на дванадесети март две хиляди и двадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:МИРОСЛАВ ВЪЛКОВ като разгледа докладваното от съдия Вълков адм. дело № 60/2020 г., за да се произнесе, съобрази следното:

Административното дело е образувано по жалба от Г.И.Г., изтърпяващ наказание лишаване от свобода в Затвора ***, видно от пощенския плик срещу Заповед № 144/06.02.2020 г. на Началника на Затвора гр.Ловеч.

С Разпореждане на настоящия съдебен състав от 12.02.2020 г. жалбата е оставена без движение, поради констатирани нередовности на същата и са дадени конкретни указания на жалбоподателя за отстраняването им с изричното предупреждение, че при неизпълнение в указания срок, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото-прекратено.

Препис от Разпореждането е връчен редовно на жалбоподателя на 25.02.2020 г., което е видно от приложената по делото разписка. Определеният срок за изпълнение на указанията на съда е изтекъл на 04.03.2020 г., тъй като 03.03.2020 г. е бил национален празник на България и неработен ден. В рамките на този срок, а и към настоящия момент жалбоподателят не е изпълнил дадените му конкретни указания.

Не е внесъл дължимата държавна такса за образуване на административно дело в размер на десет лева и не е представил платежния документ по делото, което е видно от направената справка от Гл.счетоводител на Административен съд Ловеч.

Неотстраняването на констатираните нередовности на жалбата в определения срок не позволява извършване на последващи процесуални действия и е основание за оставянето й без разглеждане, съответно за прекратяване на делото.

По изложените съображения и на основание чл. 158 ал.3 от АПК, съдът О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ

БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Г.И.Г., изтърпяващ наказание лишаване от свобода в Затвора *** срещу Заповед № 144/06.02.2020 г. на Началника на Затвора гр.Ловеч.

ПРЕКРАТЯВА производството по делото.

Определението може да бъде обжалвано с частна жалба в 7 - дневен срок от съобщаването му чрез Административен съд Ловеч пред

Върховния административен съд.

Препис от него да се изпрати на жалбоподателя и на

Началника на Затвора Ловеч.

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪДИЯ: