Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Решение № 260616 от 04.10.2022, Софийски градски съд

Съд
Софийски градски съд
Дело
Търговско дело 4260/2016
Вид
Решение № 260616
Подписан
04.10.2022
В сила
12.10.2022
Състав
АТАНАС АНГЕЛОВ МАДЖЕВ

Цитирани разпоредби

Р Е Ш Е Н И Е

Гр. С., 04.10.2022 г.

СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ТО, VI-2 състав, в закрито заседание в състав:

СЪДИЯ: АТАНАС МАДЖЕВ като разгледа т.д .№ 4260 по описа за 2016 г., взе предвид следното:

С определение от 19.09.2022 г., съдът на основание чл. 632, ал. 5, във връзка с чл. 629 б ТЗ е дал 10-дневен срок на кредиторите на „Е.С.“ АД-в несъстоятелност, с ЕИК ******** да внесат сумата от 25 000,00 лева за покриване на разноските нужни за постигане обезпечаването на действията свързани с провеждането на производството по несъстоятелност, като е указал последиците от невнасянето им. Цитираното определение е вписано в книгата водена по реда на чл. 634в ТЗ на датата - 19.09.2022 г., с което следва да се приеме, че кредиторите на дружеството са надлежно осведомени за съдържанието на така даденото указание.

Доказателства за внасяне на определената сума не са представени нито в рамките на определеният от съда по несъстоятелността срок - изтекъл на 28.10.2022 г., нито в периода след изтичането му, вкл. и към настоящия момент.

Със своя молба от 03.10.2022 г. синдикът – Б. е отбелязал липсата на осъществено привнасяне на определените разноски за издръжка на масата на несъстоятелността и е поискал спиране на производството по несъстоятелност провеждано спрямо „Е.С.“ АД-в несъстоятелност, с ЕИК ********

Въз основа на изложеното съдът намира, че понастоящем няма налично бързоликвидно имущество в правната сфера на длъжника, което да позволи покриването на разноските в производството по несъстоятелност и доколкото те не са осигурени от кредиторите в дадения от съда срок, на основание чл. 632, ал. 5, във връзка с ал. 1 ТЗ производството по несъстоятелност провеждано срещу „Е.С.“ АД-в несъстоятелност, с ЕИК ******** подлежи на спиране.

Мотивиран от горното, съдът

Р Е Ш И :

СПИРА провежданото спрямо

„Е.С.“ АД-в несъстоятелност, с ЕИК ******** производството по несъстоятелност, във връзка с което е образувано т.д. № 4260/2016 г. на СГС, ТО, VI-2 състав.

УКАЗВА на кредиторите на „Е.С.“ АД-в несъстоятелност, с ЕИК ******** и на длъжника, че ако в едногодишен срок от вписване на решението в Търговския регистър не поискат възобновяване на производството, същото ще бъде прекратено, а търговецът – заличен.

Решението може да се обжалва от страните в едноседмичен срок отброяван считано от вписването му по партидата на „Е.С.“ АД-в несъстоятелност, с ЕИК ******** водена в Агенцията по вписванията – Търговски регистър.

Решението подлежи на вписване в Агенцията по вписванията-Търговски регистър съгласно чл. 632, ал. 2 ТЗ, както и на обявяване в книгата по чл. 634в, ал. 1 ТЗ.

СЪДИЯ: