Разпореждане № 123423 от 06.08.2025, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 20847/2024
- Вид
- Разпореждане № 123423
- Подписан
- 06.08.2025
- В сила
- 06.08.2025
- Състав
- ЛОРА ЛЮБОМИРОВА ДИМОВА ПЕТКОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 259, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 123423 гр. София, 06.08.2025 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 88 СЪСТАВ, в закрито заседание на шести август през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: ЛОРА ЛЮБ. ДИМОВА
ПЕТКОВА като разгледа докладваното от ЛОРА ЛЮБ. ДИМОВА ПЕТКОВА Гражданско дело № 20241110120847 по описа за 2024 година
Производството е по чл. 262 ГПК.
Срещу постановено Решение № 1838 от 04.02.2025 г. по гр.д. № 20847/2024 г. е постъпила въззивна жалба с вх. № 136016/16.04.2025 г. от ответника ЗК „Лев Инс“ АД.
За да се произнесе, съдът съобрази следното:
Съгласно чл. 259, ал. 1 ГПК жалбата се подава чрез съда, който е постановил решението, в двуседмичен срок от връчването му на страната.ю Видно от съдържащото се по делото отбелязване и извадка от система за електронно връчване първоинстанционното решение е връчено на ответника ЗК „Лев Инс“ АД на 05.02.2025 г., следователно и срокът за въззивно обжалване е изтекъл на 19.02.2025 г.
Подадената на 16.04.2025 г. въззивна жалба е нередовна, доколкото е просрочена и подадена след преклузивния срок. Съгласно чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК жалбата се връща, когато е подадена след изтичането на срока за обжалване.
Ето защо и в изпълнение на своите правомощия, съдът следва да върне подадената въззивна жалба с вх. № 136016/16.04.2025 г. срещу Решение № 1838 от 04.02.2025 г. по гр.д.
№ 20847/2024 г. по описа на СРС, 88 с-в.
Водим от горното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 136016/16.04.2025 г., подадена от ответника ЗК „Лев Инс“ АД срещу Решение № 1838 от 04.02.2025 г. по гр.д. № 20847/2024 г. по описа на СРС, 88 с-в поради просрочие.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1
2