Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 16.03.2022, Административен съд - Сливен

Съд
Административен съд - Сливен
Дело
39/2022
Подписан
16.03.2022
В сила
29.03.2022

Цитирани разпоредби

  • чл. 158 ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е №

Гр. Сливен, 16.03.2022 г.

В И М Е Т О

Н А Н А Р О Д А

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД СЛИВЕН в закрито заседание на шестнадесети март две хиляди двадесет и втора година в състав:

Административен съдия: Иглика Жекова като разгледа докладваното от съдията административно дело № 39/2022 година по описа на съда, за да се произнесе, съобрази

Производството е образувано по жалба от „Хотел Парк Централ“ ЕООД, ЕИК …………., със седалище и адрес на управление гр. Сливен, бул. „Ст. Караджа“ № 30, Административна сграда на „Е.Миролио“ ЕАД, подадена чрез адв. Р.К. срещу Ревизионен акт № Р-02000221000457-091-001/17.09.2021 г. в частта му, потвърдена с Решение № 170/22.12.2021 г. на Директора на Дирекция „ОДОП“ – Бургас. Изложени са доводи за незаконосъобразност на акта и се иска от съда да постанови неговата отмяна.

С Разпореждане от 14.02.2022 г. съдът е оставил без движение жалбата, като е указал на оспорващата страна, че следва в 7- дневен срок от уведомяването да отстрани нередовности по обжалването, като: представи пълномощно за сочения в жалбата пълномощник и подател на същата адв. Р. К. и внесе държавна такса в размер на 50,00 (петдесет) лева по сметка на Административен съд Сливен и в същия срок представи в канцеларията на съда банковото бордеро, удостоверяващо извършеното плащане за прилагане към делото, както и да представи препис от жалбата за връчване на другата страна по делото.

Препис от разпореждането е връчен на адв. Р. К. на адреса на управление на дружеството – гр. Сливен, бул. „Ст. Караджа“ № 30 – Административна сграда на „Е.Миролио“ ЕАД на 28.02.2022 г. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 14.03.2020 г. (понеделник – работен ден). До тази дата, а и до настоящия момент не са изпълнени дадените от съда указания.

Съгласно чл. 158 ал. 3 от АПК, ако нередовностите не бъдат отстранени в срока по ал. 1 (седем дни), жалбата се оставя без разглеждане, за което процесуално изискване подателят на жалбата е изрично уведомен в цитираното по – горе разпореждане.

Съдът, като констатира, че доколкото и към датата на произнасянето порокът не е отстранен, намира, че са налице визираните в чл. 158 ал. 3 от АПК предпоставки за прекратяване на делото.

Водим от изложените мотиви, Административен съд Сливен

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата от „Хотел Парк Централ“ ЕООД, ЕИК ……………, със седалище и адрес на управление гр. Сливен, бул. „Ст. Караджа“ № 30, Административна сграда на „Е.Миролио“ ЕАД, подадена чрез адв.

Р.К. срещу Ревизионен акт № Р-02000221000457-091-001/17.09.2021 г. в частта му, потвърдена с Решение № 170/22.12.2021 г. на Директора на Дирекция „ОДОП“ – Бургас.

ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 39/2022 г. по описа на Административен съд Сливен.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд на РБългария в 7 – дневен срок от съобщаването му.

Препис от настоящото Определение да се изпрати на жалбоподателя.

Административен съдия: